Marka Nedir?, Web Tasarım, Web Yazılım, Web Design, Web Programlama - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Marka Nedir?

Asp.Net sadece Asp'nin sonraki versiyonu olmakla kalmamış, Web geliştirmede yeni bir çığır açmıştır. Asp.Net bize web uygulamalarını oluşturmak için #C, VB.NET gibi tam özellikli bir programlama dili kullanmamızı sağlar.Bu makalede Asp.Net'in temellerini anlatacak ve onun web servisi MSDN kütüphanesi öğrenim kaynakları web sitesi kurmada kullanılabilecek tam özellikli programlama dili gibi güçlü özelliklerini açıklayacağım. Teorik olarak, Asp.NET le MS Word ü uygulama olarak inşa edebilirsiniz ve fazla efor sarfetmeden onu internet üzerinden tarayıcınız yoluyla kullanılabilir hale getirebilirsiniz.Çünkü Asp.Net yazdığınız kodu Asp'nin yaptığından farklı (klasik ASP önce kodu yorumlar) olarak hemen derler(compile eder). Bu derlenen kod ilk kez çalıştırılınca dönüşmüş ve hafızaya kaydedilmiş olur ki bunun anlamı Asp.NET yorumlanıp çalıştırılan dillere göre(Asp 3.0) daha hızlı çalışacaktır. Ayrıca Asp.NET sunucu taraflı nesne yönelimli(obj.ori) uygulama geliştirmeyi normal uygulamalardaki kadar kolaylaştırır.
ASP.NET de ASP gibi HTML Vasıtasıyla İcra Ediliyor
Ne yazık ki internette hala bant genişliği sınırı var ve her insan aynı internet tarayıcısını kullanmak zorunda değil. Bu nedenler bizim uygulamalarımızın kullanıcıların tarayıcısında kolayca çalışan HTML gibi hafif ölçekli bir dile dönüştürülmesini gerekli kılıyor.Bant genişliği meselesi websayfalarının Windows altında çalışan uygulamalar gibi janjanlı J olmasını zorlaştırıken, ufak bir yaratıcılık sayesinde Asp.NET te birçok etkileyici(Windows ta çalışan programlar gibi janjanlı J) web uygulamaları yapabilirsiniz. Asp.NET sunucudaki tüm kodları ve verileri denetler. Bir Asp.NET kodu denetlendiğinde sunucu neticeyi kullanıcıya HTML olarak gönderir.(Olması gerektiği gibi,ASP 3.0 da böyle yapar)
İnternette Nesne Yöneliml Programlama
Nesne yönelimli programlama kodları temiz ve düzenli bir yapıda tutarken büyük uygulamalar oluşturulabilmeyi de oldukça kolaylaştırır.Asp.NET ile aynı kolaylığı web uygulamalarında da kullanabiliriz Geleneksel ASP sayfalarının kaynak koduna baktığımızda HTML ve VBScript görürüz ancak bu iki dil bir arada yazıldığı için sayfalar Spagetti diye adlandırılıan karışık bir kod yapısında olur.Yani;sunucuda çalışacak kodlarla kullanıcıda çalışacak kodlar bir arada,sunucu bu kodlara baktığında çalıştırması gereken kodları tek tek ayırıp yorumlar diğerlerine dokunmaz vs...Nitekim ASP 3.0 da işler böyle yürür.Bu durum da kodun yazılmasını ve sonradan düzenlenmesini zorlaştırır. Ancak bu karışık kod yapısı Asp.NET ile son buluyor(tabi isteğinize bağlı,Asp.NET de spagetti kod da yazabilirsiniz).
Asp.NET in Code Behind özelliğiyle sunucu taraflı ve istemci taraflar birbirinden ayrılabiliyor,yukarda da bahsettiğim gibi eğer code behind özelliğini aktif ederseniz.Aktif ettiğiniz durumda HTML kontrolleriniz sayfa1.aspx de dururken sunucu taraflı kodlarınız vb.net veya C# hangi dille geliştirdiğinize bağlı olarak sayfa1.aspx.vb veya sayfa1.aspx.cs de saklanır.Ben bazen Code Behind özelliğini kaldırıyorum(bunu yapmak için sayfanın en tepesindeki codefile="default.aspx.vb" ibaresini siliniz) ancak yine de kodlar derli toplu duruyor(pek spagetti demeyi hak etmiyor),bu biraz da vs.net kod editörünün marifeti.
Tamamen uyumluluk
.NETin en önemli kazanımlarından biri geliştiricilerin Asp.NET uygulamalarını çoklu program dillerinde yazmasına izin vermesidir. Her Asp.NET sayfası farklı programlama dili içerebilir ve siz bu farklı sayfaları karıştırıp farklı diller kullanarak karşılaştırabilir ve bu sayfalar birlikte çalıştırlabilir. Kısaca takımınızın bir kısmı C# de çalışırken diğer kısmı VB.NET de çalışabilir ve sizin dil uyumsuzlukları hakkında endişelenmeniz gerekmez. Küçük bir yandan bakınca tüm programlama dilleri çok benzer görünmesine rağmen onları sadece söz dizimleri ile ayırabiliriz.

 
 

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.