Arama Motoru Optimizasyonu - Google Adwords | Google Reklam | Google Pazarlama
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre
Marjin.net, Kazandıran Çözümler
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motoru Kayıt Nedir?
Web sitenizin varlığının arama motorları tarafından bilinmesi için yapılan çalışmalara kayıt çalışmaları denir. Aslında bu tür çalışmalar kayıt başvurusundan ibarettir. Bu başvurunun kabul edilip edilmemesi arama motorunun inisiyatifindedir. Bu başvurunun yapılmış olması arama motorlarında üst sıralarda çıkacağınız anlamına gelmez. Yine bu kararı her arama motorunun kendi algoritması karar verir.
Günümüzde bir çok arama motoru direkt web sayfasından yapılan kayıt başvuruları olmasa bile, dizinlerde yer alan web sitelerini de indeksleyerek kendi sonuçları arasına alır. Bu yüzden “arama motoru kayıt” paketimiz içerisinde arama motorları için en önemli dizinlere kayıt başvurusu işlemi de bulunmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?
Popüler arama motorlarının çoğu sıralama sonuçlarında yer alacak web site yerleşimlerini karmaşık algoritmaları ile belirler. Bu algoritmalar bir web sitesinin hangi anahtar kelimelerde kaçıncı sırada olacağını hesaplarken web sitesine ait bazı bilgilerden faydalanır. Eğer web sitesine ait bu bilgiler arama motorlarının kriterlerine uygun ve yeterli ise, ilgili web sitesi arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenir.

İşte bir web sitesini bu kriterlere uygun hale getirerek yapılan arama motoru uygunluk çalışmasına “arama motoru optimizasyon” (Search Engine Optimization - SEO) çalışması denilmektedir.
Daha geniş bilgi ve sıkça sorulan sorular için Yardım ( SSS ) bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemlidir?
 • Arama motorlarının doğal sonuçlarında ilk sayfalarda yer almak sizi 24 saat süre ile ve geniş bir coğrafyada görüntüleneceğinden, maksimum trafik (ziyaretçi) alırsınız.
 • Önemli anahtar kelimelerinizde üst sıralarda bulunmak size alakalı ziyaretçiler getirir.
 • Optimizasyon yapıldıktan sonra her bir ziyaretçi için ödeme yapmazsınız, hizmet süreklidir.
 • Doğal sonuçlarda ilk sıralarda yer almak firmanızın prestijini ve marka bilinirliğini arttırır.

 • Arama Motoru Optimizasyon Hizmetleri
  Marjin.NET, SEO hizmetlerini aşağıdaki başlıklar halinde sunmaktadır.

  SEO Uyumlu Web Dizayn
  Arama motorlarında görünürlüğün temel taşlarından biri sitenizin SEO dostu olmasıdır. Mevcut internet siteniz her ne kadar “site içi optimizasyon” ile belirli ölçüde SEO uyumlu hale getirilebilse de, altyapı olarak tamamen SEO uyumlu olarak yeniden tasarlanması daha etkili olacaktır.
          1. SEO uyumlu web dizaynında,
          2. XHTML valid kodlama
          3. Tag bulutu altyapısı
          4. Otomatik Meta etiketleri
          5. Hızlı ve kolay güncellenebilir altyapı gibi özelliklerle büyük ölçüde SEO başarısı elde edilebilir.

  Site İçi Optimizasyonu
  Bir internet sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğünün ilk ve en önemli adımı, kuşkusuz site içi optimizasyonun yeterli olmasıdır. Web sitenizde yeterli ve özgün içerik yoksa ya da içerik arama motorları tarafından okunamıyorsa, üst sıralarda yer almanız mümkün olmayacaktır.
  Marjin.NET ekibi olarak SEO projelerini dünya standartlarında ele alır ve uygularız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederiz:
 • Etkin metin yazımı ( SEO Copywriting )
 • XML site haritası oluşturma ve Google’a tanıtma
 • Zararlı içerik ve kodların temizlenmesi
 • Doğru Meta Tag ve Page Tagların oluşturulması.
 • Doğru İç linklerin oluşturması
 • Yapılacak işlemler bilhassa, anahtar kelimelerinizin adedi fiyatlandırmayı belirleyen önemli unsurlardan biridir. Bunun dışında web sitenizin sahip olduğu altyapı ve bu altyapının SEO kurallarına uygulanabilirliği de fiyatlandırmayı etkilemektedir.
  Unutmayınız ki, Site dışı çalışma olmaksızın yalnızca site içi çalışmalarla bilhassa rekabetçi kelimelerde ilk sayfaya yükselmeniz mümkün olmayacaktır.

  Site Dışı Optimizasyonu
  Web sitenizin doğal arama sonuçlarında yükselmesinin önemli bir bileşeni de link popülaritesidir. Bir çok web sitesi içerik olarak yeterli ve okunabilir içeriğe sahip olsa da üst sıralarda yer almaz. Bu durum bilhassa rekabetçi anahtar kelimeler için çoğunlukla böyledir.
  Marjin.NET ekibi, profesyonel bakış açısı ve tecrübesi ile hedeflerinize ulaşabilmeniz için doğru projelendirmeyi yapar ve buna uygun link building teklifi hazırlar. Link Building çalışması aşağıdaki adımları içermektedir.
  1. Kalıcı Link Oluşturma
          1. Dmoz Kayıt Başvurusu
          2. Yerli dizinlere kayıtlar ( 50’den fazla )
          3. Blog Linkler ( 100’den fazla )
          4. Social Bookmarking ( Yakında )
  2. Süreli Link Oluşturma
          1. Tanıtım Makaleleri ( Article Submisson ) Girişi ( 100’den fazla )
  Bu çalışmalarla sitenizin link popülaritesi artmakta, hedeflenen anahtar kelimelerinizin pozisyonu ( sıralaması ) yükselmektedir.
  Link Building çalışması sağlanacak link adedine bağlı olarak projelendirilmektedir. Çalışma süresi yine sağlanacak link adedine bağlı olarak 1-6 ay arası sürmektedir.


 
Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
SEO Uyumlu Web Design
Site İçi Optimizasyonu
Site Dışı Optimizasyonu
Google Adwords Reklamları
Mynet Adklik Reklamları
Google Maps Hizmetleri
Google Adwords Hesap Yönetimi