Google arama verileri ile virüsleri de tanımaya başladı - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Google arama verileri ile virüsleri de tanımaya başladı

Tarih
22.7.2011
Bu haber 5077 kez okundu.

Arama devinin güvenlik mühendislerinden Damian Menscher firmanın blog’unda yayınladığı “İnsanları zararlı yazılımdan korumak için verileri kullanmak” başlıklı yazısında Google’ın son zamanlarda arama sonuçlarında fark ettiği normal dışı bir trafik hareketinin aslında bir zararlı yazılım nedeniyle oluştuğunu tespit ettiğini açıkladı.

Doğal olarak Google bilgisayarınızda bir virüs olup olmadığını bilemiyor ama Google’ın arama sonuçlarını etkileyerek, bağlantıları bir vekil sunucu kanalı ile kendi sunucularına yönlendiren bir zararlı yazılımın varlığını tespit edebiliyor. Sonrasında ise arama sonuçları sayfasında bununla ilgili bir uyarı mesajı yayınlıyor.

Menscher, söz konusu zararlı yazılımı nasıl tespit ettikleri ve nasıl bir önlem sundukları dışında diğer özellikleri hakkında bilgi vermedi. Fakat Google’dan Matt Cutts, Twitter’da bunun Windows işletim sistemini etkileyen bir virüs olduğunu açıkladı.
Google, siz arama yaptıktan sonra tıkladığınız bağlantılarda normal dışı bir hareket hissederse sayfanın üzerinde sarı bir uyarı mesajı yayınlıyor ve konuyla ilgili ne yapabileceğinizi açıklayan bir sayfaya yönlendiriyor.

Zararlı yazılımların giderek daha fazla internet odaklı hale geldikleri günümüzde arama verilerini kullanarak virüsleri (şimdilik en azından birini) tespit etmek için Google için küçük bir adım olabilir ama veri güvenliği konusunda büyük bir adım olduğu kesin…

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.