Dünyayı gezdiren 6 Street View sitesi! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Dünyayı gezdiren 6 Street View sitesi!

Tarih
7.7.2011
Bu haber 4612 kez okundu.

Google Earth, Maps ve farklı panaroma siteleri, birçok yeri oturduğunuz yerden kalkmadan, bilete para harcamadan "gezmenize" izin veriyor. Google Maps ve Google Earth'te bulunan Street View özelliği, dünya çapında birçok yeri 360 derece olarak önünüze getiriyor. 
Google Street View, onu kullanan eğlenceli ve faydalı birçok web sitesinin ve uygulamanın ortaya çıkmasına da neden oldu. İşte bunlardan 6 tanesi:

MapCrunch
Google Street View temelli bu araç, sizi dünyanın dört bir yanındaki farklı sokak görünümlerine "ışınlıyor". İstediğiniz bir yere gitmeniz de tabi ki mümkün, ancak asıl eğlence rastgele olarak oynamanızda. Dolaşırken konum bilgisini gizleyerek bilgi seviyenizi de ölçebilirsiniz.

Show My Street
Bir miktar Google Street View'e dayanan bu araç ise adres bulmakta oldukça faydalı. Araç, temel olarak yazdığınız adresi Google Maps'de gösteriyor. Google Street View ise ilgili hedef konumun sokak görünümü veri tabanında mevcutsa devreye giriyor. 

Streetviewr
Site, rastgele Street View görünümleri bulması yönünden MapCrunch'a çok benziyor. Görünümleri ülkeye, etikete göre filtrelemeniz veya tavsiye edilenlere göre ilerlemeniz mümkün.

Google Sightseeing
Google Sightseeing sizi seçilmiş yerlerden oluşan bir bir dünya turuna çıkartıyor. Adının aksine sitenin Google ile bir ortaklığı bulunmuyor.

HistoryPin
HistoryPin; Google Maps, Google Street View ve tarihi fotoğrafları hoş bir şekilde bir araya getiriyor. Sitenin topluluğu tarafından yönlendirilen hizmette eski fotoğrafları harita üzerine "tutturabiliyorsunuz". Street View ile iki yeri karşılaştırmanıza izin veriliyor. Sitenin en ilginç yanlarından biri ise her fotoğrafın bir hikayeye sahip olabilmesi.

StreetView Fun
Google Street View'un insanların gizliliğine önem vermediği ve rahatsızlık verici olduğuna dair birçok tartışma yapıldı. StreetView Fun adlı site ise bu tartışmaların özünü esprili bir şekilde yansıtıyor.

Kaynak: ChipOnline  


DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.