Türk halkının internet alışkanlıkları Haziran 2011 - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Türk halkının internet alışkanlıkları Haziran 2011

Tarih
25.6.2011
Bu haber 4084 kez okundu.

IAB Türkiye, ülkemizdeki internet alışkanlıklarını masaya yatırdı. Haziran ayını kapsayan bu rapor 12 yaş üstü 24 milyon kişiyi kapsıyor. Türkiye’deki internet alışkanlıklarını masaya yatıran rapora göre ülkemizdeki 24 milyon internet kullanıcısından 10 milyonu alışverişten sorumlu kitle gruba dahil oluyor.
Yani bu kişiler istedikleri gibi alışveriş yapıp, ailelerinin ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. Bu kullanıcılardan 2.5 milyon kişi ise internetten alışveriş yapmayı seviyor. IAB’nin Ocak 2011′de yaptığı araştırmada bu kitlenin 875 kişi olduğu görülüyordu.
Bu rapora göre ülkemizde 8.2 milyon kişi interneti cep telefonundan kullanmayı tercih ediyor. Ocak ayında ise bu sayı ise 6.5 milyon civarındaydı.
İnternetteki cinsiyet dağılımına baktığımız zaman kullanıcıların yüzde 57′si erkek iken yüzde 43′ü kadınlardan oluşuyor. Türkiye’de interneti en çok gençler kullanıyor. 12 – 17 yaş arası kitle yüzde 22, 18 – 24 yaş arası kişiler yüzde 25, 25 ve 34 yaş arası vatandaşlar ise bu pastasının yüzde 26′lık kısmını oluşturuyor.
35 yaş üzeri kitle ise geri kalan yüzde 27′lik bölümü paylaşıyor. Bu kullanıcı sayısının 3.5 milyon kişilik kısmı ise üniversite mezunu.


DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.