Flash Mı, HTML 5 Mi? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Flash Mı, HTML 5 Mi?

Tarih
20.6.2011
Bu haber 4351 kez okundu.

Gelecekte web tarayıcılarında hangi video oynatıcının kullanılacağına dair tartışmalar yeni bir boyuta taşınıyor. Bir araştırmada Flash ve HTML 5 performans konusunda karşılaştırılıyor.
“Streaming Learning Center” web sitesinde video uzmanı olarak çalışan Jan Ozer tarafından yapılan araştırma Flash video oynatıcısı ile Safari/Chrome web tarayıcılarının Windows ve Macintosh sistemlerdeki H.264 video oynatım performansını karşılaştırıyor. Sonuç: İki oynatım yönteminin zayıf ve güçlü yanları var.
Hangisi nerede güçlü, nerede zayıf?
Örneğin Safari yüklü Mac sistemlerde yapılan H.264 oynatım testinde HTML 5, Flash’e büyük fark attı; buna karşın aynı platformda Chrome kullanıldığında iki rakip de aynı dereceyi elde etti. Windows platformunda Flash, H.264 oynatımında ön sırada yer alıyor. Ozer’e göre Flash, Windows sistemlerde grafik işlemcisine erişebiliyor ve bu da performansı yükseltiyor. Buna karşın Apple tarayıcısı eklentinin gerekli arayüze erişmesini engelliyor.
Lâkin araştırma Firefox tarayıcısını açıkta bırakıyor. Ozer, HTML 5 oynatımını test etmek için YouTube platformundaki uyumlu sayfaları kullandı ve bu sayfalarda Firefox’un henüz desteklemediği H.264 çözücüsü kullanılıyor. Firefox HTML 5 video oynatımında Ogg-Theora formatını destekliyor.

CHIP Online

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.