BTK'dan "Güvenli İnternet Hizmeti" açıklaması - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

BTK'dan "Güvenli İnternet Hizmeti" açıklaması

Tarih
24.5.2011
Bu haber 4135 kez okundu.

BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin işletmecilere getirdiği internetin güvenli kullanımına yönelik ücretsiz alternatif hizmet sunma yükümlülüğünün ne şekilde uygulanacağına ilişkin usul ve esasların, ''Güvenli İnternet Hizmeti'' adı altında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlendiği belirtildi.
Güvenli internet işlemlerinin internet servis sağlayıcıları tarafından gerçekleştirildiği ifade edilerek, ''Güvenli İnternet Hizmeti'' düzenlemesinde de kullanıcılara internetten güvenli hizmet alma seçeneğinin, internet servis sağlayıcılar tarafından sunulacağına işaret edildi. BTK'nın düzenleme dışında bir faaliyetinin olmadığı vurgulanarak, doğası gereği internet trafiğinin tek bir noktadan geçmediğine dikkati çekildi. Dolayısıyla bu hizmet kapsamında, tüm internet trafiğinin bir noktada toplanması ve BTK'ya taşınması gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Güvenli İnternet Hizmeti'ni talep edecek aboneler bu isteklerini hizmet aldıkları işletmeciye bildireceklerdir.Güvenli İnternet Hizmeti almak isteyen abonelere işletmeciler tarafından bir kullanıcı adı ve parola tahsis edilecektir. Aboneler istedikleri an kullanıcı adı ve parola bilgileri ile profiller arasında geçiş yapabilecekleri gibi istedikleri zaman standart profil denilen mevcut internet kullanımına devam edebilecektir. Hatta, aboneler istedikleri an Güvenli İnternet Hizmetini iptal ettirebileceklerdir. Bu hizmet, internet servis sağlayıcılar tarafından 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren başlatılacaktır. Güvenli İnternet Hizmeti, tüketici hakları kapsamında yapılan bir düzenlemedir. İnternet ortamında işlenen suçlarla mücadele ise farklı bir süreç olup, 5651 sayılı Kanun ve mevcut mevzuat düzenlemeleri kapsamında sürdürülmektedir. Dolayısıyla mevcut uygulamada var olduğu gibi, DNS değişikliği benzeri alternatif erişim yolları ile erişimi engellenen web sitelerine erişilmesi konusunda bir değişiklik söz konusu değildir.''

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.