Markalara Tescil Zorunluluğu Geliyor!! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Markalara Tescil Zorunluluğu Geliyor!!

Tarih
26.1.2011
Bu haber 4678 kez okundu.

Türk Ticaret Kanununda ticari unvan, ürün ve marka tescili hakkında yapılan değişiklikleri içeren torba yasa tasarısının uygulamaya girmesiyle marka tescili yaptırma zorunluluğu geliyor.
 
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türk Ticaret Kanununda ticari unvan, ürün ve marka tescili hakkında yapılan değişiklikleri içeren torba yasa tasarısının uygulamaya girmesiyle yaklaşık 1,5 milyon kuruluşa marka tescili yaptırma zorunluluğu da geliyor.

Bu durumun, 2011'de marka ve patent danışmanlığı sektörünü önemli ölçüde büyütmesi bekleniyor.

Yasa ile faaliyet gösteren her sermaye şirketinin internet ortamına taşınması zorunlu hale gelirken, ilgili 1502'nci maddenin kurumlarca yerine getirilmesi çerçevesinde firmalar, "tr" uzantılı alan adı tescili yaptırabilmek için ünvan veya markalarını Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirmek zorunda kalacak.
 
Yasanın uygulamaya geçme tarihinin Temmuz 2012 olduğunu hatırlatan Yamankaradeniz, patent ve marka sektörüne yansımanın 300 milyon lira civarında olabileceğini dile getirdi. 
 
Kaynak : e-haberajansi.com

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.