İnsanlar web sayfalarını nasıl inceliyor? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

İnsanlar web sayfalarını nasıl inceliyor?

Tarih
20.10.2010
Bu haber 3322 kez okundu.

Kullanışlılık konusunda danışmanlık hizmetleri veren UIE insanların tipik bir üç sütunlu web safasını nasıl gözlediklerini takip etmek amacıyla bir göz takibi çalışması gerçekleştirmiş.

Çalışmada ortaya çıkan temel bazı bulgular şunlar:

• Kullanıcılar öncellikli olarak orta sütuna, sonra sol sütuna, en son olarak ta sağ sütuna göz atıyorlar.
• Kullanıcılar asıl sayfa olarak orta sütunu kabul ediyorlar, ek ilgiye ihtiyaç duyduklarında sol ve sağ sütunlara bakıyorlar.
• İlginç bir bulgu da kullanıcıların sitede neyi nerede bulabildiklerini kısa sürede öğrenmeleri. Araştırmaya göre kullanıcılar, görevleriyle ilgili bilgiyi nerede bulacaklarını ve reklamlar gibi işleriyle alakasız alanları nasıl göz ardı edeceklerini kısa zamanda öğreniyorlar.
• Kullanıcılar ancak sayfanın "layout"unun değiştiği durumlarda, bir sayfa ile ilgili göz atma stratejilerini değiştiriyorlar. Örneğin, e?'yi takip eden bir kullanıcı, orta sütunda ana içeriğin yer aldığını, orta üstte reklam ve onun altında da üye menüsünün olduğunu biliyor. Kullanıcı, sayfayı açtığında ilk olarak orta kısma bakıyor, yeni bir şey yoksa sağdaki yeni yorumlar kısmına bakıyor. (Özellikle anket eklenene kadar)Sol menü yalnızca konular arası dolaşım gerektiğinde kullanılıyor. İnanıyorum ki, sağ menüdeki "Nedir?" kısmında ufak değişiklikler yapsam uzun süre kimse farkına varmaz.
• Kullanıcılar tamamıyla incelemeden, önceki deneyimleri ve beklentilerine dayanarak sayfanın içeriğinin alakalı olup olmadığına karar veriyorlar. Yani her zaman reklam olan bir bölümdeki reklamın yerine benzer görünümde bir bilgi yerleştirildiği takdirde, bu bilginin reklam sanılıp göz ardı edilmesi ihtimali büyük.
Kullanıcılar içerikle ilgileniyor olsalar bile, sitedeki reklamlar kullanıcıların üzerinde çalıştıkları işleriyle ilgili ise onlar için çekici olabiliyor.DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.