Web sitelerinde simgeler nasıl kullanılmalı? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web sitelerinde simgeler nasıl kullanılmalı?

Tarih
25.9.2010
Bu haber 4143 kez okundu.

İnsanların akılında kalıcı olabilmek ya da daha çabuk kavramalarını sağlayabilmek için onların farkı duyu organlarına aynı anda hitap edebilirseniz daha başarılı olacağınız kaçınılmaz bir gerçektir. Tıpkı bir televizyon programının izleyicide bıraktığı etkinin radyodakinden fazla olacağı gibi.
İşte bu sebeple web sitelerinde de sadece yazı ile insanların beyinlerinde kalıcığı sağlamak yeterli olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla gerek eğlenceli bir görünüm kazandırmak gerek ziyaretçinin dikkatini çekmek için simgelerden faydalanılmadır.

Yazılarınızı bir simge ile paketleyin!
Öncelike bahsedeceğiniz yazıyı temsil edecek bir simge oluşrun. Bu simgeyi gören okuyucu yazının neden bahsettiğini az çok anlayabilmeli. Bu sayede yazıyı okumadan önce o kunu ile beyninde bir canlandırma gerçekleştirecektir.
Örnek bir site: digitalartifex.com

Simge ile göz boyayın!
İnsanları kandırmayın fakat onları etkilemek için nelerin olabileceği konusunu ön plana getirecek simgeler koyun. Mesela istatistik konusnda onlara artık sağlayacak bir yazıdan bahsederken onların önüne grafiksel simgeleri koyabilirsiniz. Onlara istatistiki ya da parasal konuda kazanç sağlayacaklarını belirtin. Bu sayede yazıyı okumalarını sağlayın.
Örnek bir site: inveon.com.tr

Bazen ön planda simgeler olsun!
Saydaki yazıların çokluğu vurgulamak istenen konuyu arkada plana atabilir. Sade bir sayfada büyük simgeler hemen göze batar ve okuyucuyu yönlendirirler. Bu sayede ziyaretçi sayfada başka şeylerle ilgilenmeden koyuna girer. Unutmayın bazen okuyucunun gözüne sokmak gerekebilir.
Örnek bir site: ripple.org

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.