Siteniz İçin İkon Yapın - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Siteniz İçin İkon Yapın

Tarih
23.9.2010
Bu haber 3851 kez okundu.

Website tasarımında kaliteyi öne çıkarmak için görselliğe verilen önem artmış durumda. Kurumsal siteler dahi artık web2 tasarımına doğru geçiş yapmaktalar, hal boyle olunca tasarımda bazı artı çalışmalar ortaya çıkmakta. Bir website tasarımında sanki sanki bir logo ya da o siteye ait bir maskot gibi insanların o siteyi belki de o simge ile hatırlamasını sağlayan site ikonları oluyor. Dosya türünü inceledeğimiz zaman “simge” olarak karşımıza çıkan .ico uzantılı dosyalardır. Sitenin tarayıcıda adresin önünde gelen bir arma gibidir.

Bu dosyaları yapmak o kadar da kolay değildir. Aslına bakarsan .ico formatında Photoshop CS2 (şuan için bunu kullanmaya devam ediyorum) programında bile bu formatta dosyayı kaydetme imkanınız mevcut değil. Dolayısı ile siteniz için uygun ikonu oluşturmada sorun yaşayabilirsiniz, özellikle de eğer grafik programı açısından sorun yaşıyorsanız. İşte siteniz için beğendiğiniz resim dosyasını .ico fosrmatına çevirerek 16×16, 32x32 ve boyutundaki bir simge elde elmenizi sağlayan bir site; Dynamic Drive ! Çevrim içi olarak kullanılan bu site web aracı olarak tanılamak yerinde olur. Siteye yüklediğiniz resim dosyanızı 20-30 için de size bir simge dosyası olarak geri verecektir. Peki bu simge dosyasını sitenizde görüntülemeyi nasıl sağlayacaksınız. Hemen bahsedeyim! Yukarıda verdiğim kodu sitenizin tagları arasına yapıştırın. Hepsi bu kadar!

Artık sizin de bir ikonunuz var!

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.