Link Değişimi ve Çeşitleri - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Link Değişimi ve Çeşitleri

Tarih
2.9.2010
Bu haber 4033 kez okundu.

Link değişimi karşılıklı iki sitenin birbirine link vermesine dayalı bir seo taktiğidir.  Yani şöyle düşünelim elimizde A ve B isimli iki site olsun , A sitesinin içerisinde B sitesinin linki , B sitesinin içerisinde A sitesinin link geçiyorsa bu iki site karşılıkla link değişimi yapmış demektir. Buradaki mantık google bot ile siteler arasında bağlantı kurup , site değerlerini karşılıklı olarak yükseltmeye dayanmaktadır. Google bot B sitesine girdiğinde A sitesinin linkini görüp puanlamasını yapacaktır. A sitesine girdiğinde ise B sitesinin linkini görüp değerlendirmesini yapacaktır. Bu değişimi Düz Link Değişimi denilmektedir. Düz link değişimi dışında Çapraz Link Değişimi de bulunmaktadır. Ancak bu link değişimi daha yararlı olmasına rağmen webmasterlar arasında pek yaygın değildir. Genelde link değişimi karşılıklı olarak yani düz yapılmaktadır.

Çapraz link değişimi ise farklı siteler arasındaki link değişimine dayanmaktadır. Yani elimizde A,B,C,D isimli 4 farklı site olsun. A sitesinde B sitesinin linki , B sitesinde C sitesinin linki , C sitesinde ise D sitesinin link geçiyorsa buna çapraz link değişimi denilmektedir. Dikkat ederseniz hiçbir site arasında dönüşümlü bir bağlantı yoktur yani A sitesinden B ye , B sitesinden de A ya bir bağlantı yoktur. Tek bir bağlantı vardır oda A sitesinden B sitesine doğrudur. Böylece google bot A sitesine girdiğinde B sitesini , B sitesine girdiğinde C sitesini görmektedir. Bu yöntem düz link değişimine göre daha faydalı olacaktır.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.