Ref Saldırısı - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Ref Saldırısı

Tarih
11.11.2010
Bu haber 6378 kez okundu.

Ref Saldırısı nasıl kontrol edilir?
Google arama kutucuğuna site:domainadiniz.com ref yazarak arama yaparak sitenizde ref saldırı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.. Arama sonuçlarında listelendiğinde domainadiniz.com/?ref=baskasiteadresi.com şeklinde sonuçlara rastlıyorsanız ref saldırısına maruz kalmışsınız demektir.

Bu linkde ?ref=baskabirsiteadi.com yazan yerdeki site sizin sayfalarınız üzerinden back link sağlıyor yani kendisine link gönderiyor demektir. Böylece kendi sitesini buşekilde birçok sitedenlink alarak google nezdinde değerli hale getiriyor, sizin sitenizise ne olduğubelirsiz siteler referans oluyor demektir. Bu da sitenizin zaman içerisinde google ile arasının bozulmasına yani pagerank değerinizin düşmesi gibi, sorgulama sonuçlarında gerileme gibi durumlara neden olabilir. Emeğinize emek katarak başarıya ulaştırdığınız siteniz bir anda değersiz ve spancı internet kullanıcıları tarafından sömürülmeye çalışılıyor. Tabiki ref saldırısından korunmanın veya kurtulmanın yolları var. Neler mi? Lütfen aşağıdaki bölümü inceleyin..
Ref saldırısından korunmak

Bunun için iki çeşit yol var.

1. robot.txt ile çözüm;
robot.txt dosyanızı açıp içersine,

User-agent:*
Disallow:/*?ref=

Kodunu ekleyin ve dosyanızı sunucunuza gönderin. (robot.txt dosyanız yoksa hemen bir txt dosyası açıp verdiğimiz kodu kopyalayabilirsiniz)

2. .htaccess ile çözüm;
.htaccess dosyanızı açıp,

RewriteEngine on
# no spam
RewriteCond %{THE_REQUEST} \?(ref=.*)?\ HTTP [NC]
RewriteRule .? http://www.siteadresi.com%{REQUEST_URI}? [R=301,L]

Kodunu ekleyin ref saldırılarına maruz kalmayın.

Google ‘ın sitenizi ziyaret sıklığına göre ref bağlantısı silinecektir. Silindikten bir süre sonra farkı hissedeceğiniz.


DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.