Etkili Bir Web Sitesi Nasıl Hazırlanmalı? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Etkili Bir Web Sitesi Nasıl Hazırlanmalı?

Tarih
8.9.2010
Bu haber 7257 kez okundu.

Pek çok işletme hala yeni bin yıla girerken kullanılan birinci nesil siteleri barındırıyor. Bu sitelerin büyük çoğunluğu artık günümüzün "yararlılık" standartlarına göre geçmişte kaldı. Bazen bunu sahiplerini utandıracak şekilde belli ediyor. İnternet kullanan işletmeler, web sitelerindeki içeriği düzenli olarak güncelleştirir. Geçen yıldan beri yenilenmeyen bir sitenin ziyaretçiler üzerinde bırakacağı etkiyi bir düşünün.

Ziyaretçiler için az miktarda eski bilgi bile, çıkmaz sokağa girdiklerine karar vermeleri için yeterli olur. Dahası, önemli bir müşteri yakın gelecekteki seminere katılması için gönderdiğiniz "acil" davetiyesini tıklattığında ve olayın bir yıl önce olup bittiğini öğrendiğinde, kendini ne kadar kötü hissedip sinirleneceğini tahmin edersiniz.

Siteye özgü öneriler (Tüm bu fikirlerin sitemizde nasıl kullanıldığını daha sonra inceleyin!)

İşletme siteleri doğal olarak farklılık gösterir. Ancak site görünümü değişiklikleri açısından incelendiğinde, değişikliklerin ne sıklıkta yapılması gerektiği farklı olacaktır. Danışmanlık hizmetleri, yalnızca üç ayda bir ya da yıllık olarak siteleri güncelleştirebilir. E-ticaret siteleri veya araştırma şirketleri için ise saatlik güncelleştirme gerekebilir.

Gereksinimleriniz ne olursa olsun, şimdi artık bu işi yapmak için uygun ve hesaplı olarak satılan yazılımlar ve diğer servis sağlayıcılar bulabilirsiniz. Örneğin, herhangi bir işlevi kesintiye uğratmadan eski sitenize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İşte, size web pazarlamacılarından ve geliştiricilerinden derlediğimiz sitenizi fazla masraf çıkarmadan modernleştirecek fikirler.

1. Sitedeki sayfaları ön plana çıkarın
Sitenizde yalnızca en önemli 10-15 sayfayı ön plana çıkarın. Ardından, diğer çok tutulan veya sık ziyaret edilen sayfaları karşıdan yüklemek için uygun olan arşivlemeyi yapabilirsiniz.

2. Siteyi bir pazarlama aracı haline getirin
Henüz ziyaretçilerin hangi sitelerden ve arama motorlarından geldikleri, hangi sayfaların en çok ziyaretçiyi çektiği gibi temel verileri toplamıyorsanız, şimdi başlayabilirsiniz. Site ziyaretçileri hakkında ayrıntılı bilgileri yakalamak için servis sağlayıcınızdan destek alın, ücretsizdir. "Sorulacak ilk soru şudur: Ziyaretçiler sitenize geldiğinde ne yapmalarını istersiniz?". Bunu yanıtladıktan sonra izleme ölçüm değerlerini tanımlayabilir ve hedeflediğiniz ziyaretçileri tatmin edecek içeriği, gezinme koşullarını ve yapıyı geliştirebilirsiniz.

3. E-posta programı ayarlayın
Ziyaretçilerin kayıt olmaları veya e-posta adreslerini size vermeleri için özendirin. Adresleri aldıktan sonra, yararlı e-postalar gönderin. Ancak bunu yapmak için gerekli izni açıkça aldığınızdan emin olun ve çok sık e-posta göndererek yarar yerine zarar vermeyin.

4. Değer verdiğiniz müşterileriniz için çevrimiçi ödül oluşturun
En iyi müşterilerinize özel kampanyalar ve indirimler sağlayın. Ayrıca özel e-posta teklifleri de sunabilirsiniz.

5. Yükleme zamanını kısaltın
Süslü grafikler ve animasyonlar, bilgiye ulaşma yolundaki engellerdir. Ziyaretçilerinizin aradıklarını kolayca bulabilmesini sağlayın.

6. Ziyaretçilere daha fazla kendi yönetimlerinde olan denetim verin
Özellikle portallar için geçerli olacak bu fikirle örneğin bir otel sitesi için konuklarınızın çevrimiçi oda rezervasyonlarına ek olarak akşam yemeği ya da şifalı su terapisi hizmetlerini önceden ayırabilmelerini sağlayabilirsiniz.

7. İçerik yönetim sistemine yatırım yapın
Statik HTML'e güvenmeyi bırakın. Bunun yerine güvenilir bir İçerik Yönetimi Sistemi kullanarak işin içine geliştirici girmeden kendi web sitenizi kendiniz güncelleştirin. İçeriği çok fazla güncelleştiriyorsanız, bu, maliyetini daha çabuk karşılayacaktır. Şu anda kullanmakta olduğunuz site gibi.

8. Arama motorlarında görünürlüğü sağlayın
Gönüllü bir bilgi grubu olan BreastCancer.org'nin eski giriş sayfası, kuruluşun büyük bir logosu tarafından kaplanmıştı, Polly adı verilen bu çizim karakter arama motorlarının siteyi bulmasını engelliyordu. Yapılan düzenlemede, küçültülen Polly giriş sayfasında sağ üst köşeye taşındı ve özellikle web'e alışkın olmayan bu sitenin kullanıcıları için aradıkları bilgilere kolay ulaşabilmelerini sağlayan uygun metin ve metin bağlantıları kullanıldı.

9. Siteyi kuruluşa uygun hale getirin
Geçtiğimiz birkaç yıl içinde pek çok kez işinizi yeniden keşfetmiş olabilirsiniz. Siteniz bu durumu şu anda ne kadar yansıtıyor? İkincil kanallar ve sayfaların durumu nedir? Pek çok işletme sitelerini parça parça oluşturmaktadır. Zamanla yeni bölümler eklendiğinde, aynı mesajlar veya konumlandırma şirketin web sitesinin tamamında her zaman aynı şekilde yansıtılmıyor. Sitenizin verdiği mesajın, her zaman için çevrimdışı pazarlama öğeleriyle uyumlu olmasını sağlayın.

10. Övgüler veya başarı öyküleri ekleyin
Bunu yapan çok az site var ve alıcılar açısından önemli bir güvenilirlik sağladığına hiç şüphe yoktur. Uzun süredir müşteriniz olan kişilerden görüş alın ya da kendi geçmişlerini ya da sunduğunuz hizmetlerden duydukları tatmini yayınlama izni alın.

Bu önerilerin herhangi biri çevrimiçi varlığınızı güncelleştirmenizi destekleyecek. Ancak asıl ana fikir yalnızca tembelleşmemek. Gittiğiniz yönü değiştirdiğinizde veya işinizi önemli ölçüde büyüttüğünüzde web sitenize dikkat edin. Tüm pazarlama ve mesajlar açık, tutarlı ve benzer olmalı, birçok ortam ve kanalda yer almalıdır.DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.