En İyi Web Tarayıcısı Hangisi? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

En İyi Web Tarayıcısı Hangisi?

Tarih
14.8.2010
Bu haber 5972 kez okundu.

Bugün internet kullanıcıları için en önemli soru, en iyi web tarayıcısının hangisi olduğu?

Burada belirtildiği gibi, internette en çok indirilen yazılım olan Firefox, bugün en popüler açık kaynak kodlu yazılım. Bu başarıda Firefox’un özelliklerinin etkisi gözardı edilmez. Kısaca, Firefox’un artıları:

* Tabbed browsing, * Popup engelleyici, * Netscape mirası, * Eklenti desteği.

Ancak Google’ın Firefox’e AdSense programı ile verdiği destek de bu popülaritede önemli  bir etmen. Ayrıca Firefox’un Mozaic’ten Netscape ve Netscap’ten Mozilla ve Firefox’e gelişimi yazılımın popularitesini korumada önemli bir başka etken.

Yine burada belirtildiği gibi, Opera, bilinen ve eski bir yazılım olduğu için internet kullanıcılarının dikkatini çekmiyor; çünkü kullanıcılar değişimi arıyor. Tabii bugüne dek Opera’nın popüler bir yazılım haline gelmemesindeki en önemli engel, yazılımın ücretli olması ve deneme sürümünde de Opera’nın reklam içermesiydi. Opera’nın ücretsiz dağıtılmasının ardından internet kullanıcıları tarafından daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır.

Yanlız bir düşünürsek, Opera’da tabbing browsing, popup engelleyici ve eklenti özelliklerini yıllardır sunduğunu görüyoruz. Opera’nın son sürümü olan 9.0′a kadar eklenti desteğinin Firefox kadar geniş olmadığı bir gerçek. Ancak yeni sürümle bu özellik de (widgets ile) de geliştiği açık.

Bu durumda en iyi web tarayıcı Opera sonucuna varabiliriz. İşte Opera’nın bazı özellikleri:

  • Opera web sayfalarını çok hızlı yüklüyor ve işliyor. Ayrıca özel cachesistemi sayesinde, eski sayfalar çok hızlı geri yükleniyor. Opera, geri butonuna bastığınızda sayfayı netten değil; direkt cache’den yüklüyor.
  • Opera’nın tabları gerçekten birer pencere gibi. Pencereler tekrar sıralanabilir; yer değiştirilebilir. Ayrıca her pencere kendi kapat butonuna sahiptir; ve Opera target=_blank linkleri yeni bir Opera penceresi yerine yeni bir tab’da açılıyor.
  • Yarıda kalan indirmelere kaldığı yerden devam edebilirsiniz.
  • Opera’nın ek programları: * IRC yazılımı * e-posta yazılımı * Haber (news) okuyucu * RSS okuyucu
  • Mouse hareketlerine özel komular yüklenebiliyor
  • Web sitelerindeki resimlerin yüklenmesini yada yüklenmemesini seçebiliyoruz. (internet bağlantısı yavaş olanlar için ideal)

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.