IE 8 Neden Yavaş? İşte çözümü! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

IE 8 Neden Yavaş? İşte çözümü!

Tarih
14.8.2010
Bu haber 6520 kez okundu.

Microsoft’a göre en hızlı ve en güvenli internet tarayıcı olan Internet Explorer 8, iş eklentilere gelince o kadar başarılı değil. Firefox eklentileri; özellikle de NoScript gibi eklentiler Firefox’un esas güçlü yanı olmayı sürdürüyor.

Microsoft yaptığı bir açıklamada Internet Explorer’ın üçüncü parti yazılımlar yüzünden diğer internet tarayıcılardan daha yavaş görünebileceğini söyledi. Eklentiler ve eklenen aktarım protokolleri ve Microsoft dışı güvenlik yazılımları Internet Explorer 8′i çok yavaşlatıyor.

Internet Explorer 8′i yavaşlatan eklentilerin başında Skype geliyor. Özellikle de Internet Explorer’dan gelen her veriyi tarayan ve henüz listelenmemiş bazı güvenlik programları performansı kötü etkiliyor.

Internet Explorer Blog’unda yer alan açıklamada kullanıcılara Process Monitor kullanarak arka planda çalışan işlemleri kontrol etmeleri tavsiye edildi. Buraya tıklayarak indirebileceğiniz Process Monitor bütün kayıt devterini, dosya sistemini ve çalışan işlemleri detaylı bir şekilde görmenizi sağlıyor. Internet Explorer altında çalışan işlemleri buradan görebilir ve çok fazla sistem kaynağı harcayan işlemleri bu sayede belirleyip kaldırabilirsiniz.

Internet Explorer 8 hala hızlı ve güvenli ama anlaşılan Microsoft bir çözüm üretene kadar kullanıcıların kurdukları eklentiler konusunda oldukça dikkatli olmaları gerekiyor.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.