5 basit SEO tekniği - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

5 basit SEO tekniği

Tarih
22.7.2010
Bu haber 4790 kez okundu.

1. Geniş içerik sahibi olmak : İçerik SEO’yu etkileyen en önemli faktördür. İçeriğiniz ne kadar geniş ve köklü olursa, siteniz o kadar yukarılara tırmanır. Google ve diğer arama motorları büyük siteleri severler. Web sitenizin konusunu genişletilebilecek bir şey seçmeniz ve sıkça sitenizi güncellemeniz site yükselmiş bir page rank ile geri döner.

2. Sayfa başlığı düzenlemesi : Arama motorları sayfa başlıklarınıza bakarlar. Başlıktan kasıt Internet tarayıcınızın tepesinde yazan o kısa kelimeler veya cümleciklerdir. Başlıklarınızı açıklayıcı, az ve öz olarak yazın; uzun olmasın. Ayrıca spam’den kaçının.

3. İç ve dış linklemeler: Arama motorlarının mantığı gayet basit. Eğer iyi siteler sizin sitenize link veriyorsa, sizin siteniz de iyidir. Aynı şekilde siz ne kadar çok iyi siteye link verirseniz, sitenizin rank’i yükselecektir. Sitenizin içerisindeki kırık linkleri mutlaka temizleyin ki arama örümcekleri sitenizin en içlerine kadar girebilsin.

4. Açıklayıcı Bağlantı Tanımı : Arama motorlarında web sitenizin linki altında çıkan yazıya Anchor Text deniyor. Ben Türkçesi’ni Açıklayıcı Bağlantı Tanımı olarak çevirdim. Buraya her zaman sitenizin ne içerdiğini açıklayan net şeyler yazın. “Daha fazla bilgi için tıklayınız…” yazma hatasına düşmeyin. Bunun yerine ‘İguanaların zorlu yaşam koşulları hakkında yararlı bilgiler bulunabilecek bir site’ yazabilirsiniz.

5. HTML Etiketleri ve Sayfalarınızı İsimlendirmek : Kullanacağınız anahtar sözcükleri html koduyla da belirtin. <h1><h2><b> gibi kodlar kullanın, anahtar kelimeleriniz fark edilir olsun. Ayrıca Google sayfalarınızın dosya isimlerini de kullanır arama yaparken. Her sayfa dosyanızı düzgünce isimlendirerek kaydedin. Mesela iguanalarin-yasam-alanlari.html gibi. Kelimelerin arasında tre (-) veya altçizgi (_) kullanın ki Google içeriğinizi doğru anlasın.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.