Krizden Karlı Çıkmak - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Krizden Karlı Çıkmak

Tarih
25.6.2009
Bu haber 4910 kez okundu.

Krizden Karlı ÇıkmakÜlkemizde hepimiz aslında kriz'e aşinayız ama her kriz olduğunda hazırlıksız yakalanıyoruz. Ekonomik Kriz ortamı önce psikolojik olarak başlayıp ardından durma noktasına gelen piyasalar sebebiyle gerçek bir hal alıyor.

Her kriz döneminde krizi fırsata çevirmek şeklinde haberler veya yazılar dolaşıyor ülkemizde. Hatta reklam kampanyaları düzenleniyor. Ancak çoğumuzun cebinde krizi fırsata çevirmek için gerekli nakit bulunmuyor malesef.

Özellikle küçük ve orta ölçekli firmaların kriz ortamında ceplerinde çok fazla nakit olmasa dahi neler yapabilecekleri ile ilgil birkaç fikir.

  • Herşey den önce serin kanlılığınızı koruyun. Bu daha önce de olmuştu şimdi de oluyor. Kriz ortamında bir firma için en önemli özellik esneklik ve hızdır. Ekonominin dengeleri değişir, sektörel dengeler değişir, hammadde fiyatları artar, satışlar azalır. Hemen hızlı bir şekilde mevcut duruma göre planlarınızı düzenleyin ve uygulamaya geçin.

  • Küçülmek her zaman çözüm değildir. Hatta bazen sonun başlangıcıdır. Küçüldüğünüz taktirde piyasadaki itibarınızın da küçüleceğini unutmayın. Bunun yerine maliyetlerinizi gözden geçirin. Kriz ortamı geçene kadar size satış ve nakit getirmeyecek tüm yatırım ve faliyetlerinizi dururun.

    Operasyonel maliyetlerinizi izleyin. Krizden önce karlı bir iş yapıyor olabilirsiniz. Para varken bu maliyetler çok göze batmaz. Tüm masraf kalemlerini yeniden değerlendirin ve kısa vadede fayda getirmeyecek olanları eleyin.

  • Tanıtım ve pazarlamaya ara vermeyin. Rakiplerinizin büyük çoğunluğu kriz nedeniyle tüm reklam ve tanıtım faaliyetlerine ara verme kararı aldı. Yeni katalog bastırmıyor, fuarlara katılmıyorlar, zaten katılanlarda kimsenin gelmediğinden şikayetçi.

    Siz satışa ilişkin faaliyetlerinize mümkün olduğunca ara vermeyin. Çünkü ayakta kalmanız satış yapmanıza bağlı.

  • Reklam ve tanıtım maliyetlerini düşürmek için için interneti kullanın. İnternet doğru kullanıldığında en ekonomik ve geri dönüşümü en yüksek pazarlama aracıdır.

  • Fiyatları indirmeye çalışın. Maliyetlerinizi düzenlediniz ve kaçakları kontrol altına aldınız. Bunu fiyatlarınıza yansıtın. Maliyetinin biraz üzerine bile satış yapsanız hiç satış yapmamaktan iyidir. İşleyen demir her zaman ışıldar.DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.