Backlink Nedir ? İşlevleri, Yararları, SEO ya Katkısı Nedir ? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Backlink Nedir ? İşlevleri, Yararları, SEO ya Katkısı Nedir ?

Tarih
11.11.2010
Bu haber 5811 kez okundu.

Backlink web sitenizin içeriğinizi desteklemek üzere verilmiş link demektir. Ya da sitelerinize dışarıdan verilen linklere denir. Bu linkler karşılıklı veya karşılıksız olabilir. Backlinkler sitenizin arama motorunda indexlenmesine hız katar. Bunun olması için sizin link aldığınız sitenin google’da yer alması yeterlidir. Diyelim ki sizin kelimenin forum. Siz forum kelimesinde 15.sıradasınız. Siz 1, 2 veya 3.sitelerden birinden link aldığınız zaman sıranız büyük ihtimalle 4-5-6 olabilir. Böylece daha fazla hit alabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek pagerankı olan sitelerden link alırsanız pagerankınız daha da artar. Ancak linkler karşılıklıysa pageranka etkisi daha az olur.Biranda birçok backlink almanız sizi arama motorlarından banlayabilir. Bunun için yavaş yavaş etkili backlink almanız gerekir.

Backlink’in Faydaları  :
Google pagerankınızın artmasına yardımcı olur. Google’da indexlenme hızınızı arttırır. Arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur.

Backlink’in Zararları  : Yaşı yüksek olmayan bir siteye aniden backlink alındığında sitenizin google tarafından banlanmasına sebep olabilir Nofollow link aldığınız takdirde ise arama motorlarının gözünden düşebilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.