Web Sitenizde En Önemli Unsur: İçerik - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web Sitenizde En Önemli Unsur: İçerik

Tarih
15.9.2010
Bu haber 5217 kez okundu.

İçerik bir web sitesinin en önemli unsurudur. Hedef kitlemize, ziyaretçilerimize web sitemizin konusuyla ilgili en detaylı ve en işe yarar bilgileri sunmamız gerekir. Ancak bu sayede sürekli bir ziyaretçi kitlesine sahip olabiliriz. Oluşturduğunuz web sitesinin konusuyla ilgili pek çok site olabilir, ancak farklılaşma ve süreklilikle zaman içerisinde diğerlerinden kolayca ayrışabilir ve öne geçebilirsiniz.

Her şey bir konu seçimiyle başlar. Biz burada web sitenizle ilgili belirlenecek konu için niş pazarlamayı öneriyoruz. Hürriyet, Milliyet gibi milyon trafiği olan kaynağı belirli, güvenilir ve milyon trafiğe sahip haber portalları dururken, sizin bir haber portalı kurmanız ve bununla başarı sağlamanız sizce ne kadar olası? Bunun yerine yalnızca belirli bir konuya odaklanırsanız, yani niş bir konu seçerseniz başarı şansınız artacaktır.

İşiniz iyi bildiğiniz bir konu olmalıdır. İçerik bir sitenin en önemli unsurudur, çünkü ziyaretçileriniz sitenize içeriği için gelir. İçeriği genellikle başka sitelerden alıp bir site yapmak yerine kendinizin ürettiği içerikle, gerçekten sağlam ve köklü bir web sitesi yapabilirsiniz.

Örneğin bir doktorsunuz ve uzmanlık alanınızla ilgili genel bilgileri verdiğiniz, yazdığınız makaleleri yayınladığınız bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Ancak bunları yerine getirmek işin sadece başlangıcını oluşturuyor. Bu içeriklerin arama motorlarına açıklanması ve bunun sürekli yapılması gerekiyor, aksi halde ziyaretçileriniz sizi bulamaz. Bunu nasıl gerçekleşeceğinizi sonraki bölümlerde aktaracağız.

İçerik konusunda PageRank sisteminin ortaya çıkmasından sonra yaygınlaşan kötüye kullanım ve SPAM siteler nedeniyle, Google yeni algoritması olan TrustRank’ı devreye aldı. TrustRank, web sitesine güvenin bir indeksi ve siteniz bu doğrultuda sıralamaya alınıyor. TrustRank (Güven Derecesi) sağlamak için gerekli en önemli etkenlerden biri de orijinal içerik sunmaktır. Yalnızca sizin sitenizde bulunan bir içerikten değerli hiçbir şey olamaz.

Bu nedenle orijinal içerik sunmak için makale yazabilirsiniz. Veya yazılmış bir makalenin, cümlelerini okuyup başka bir şekilde de yazabilirsiniz. Ancak Google cümleleri, iki nokta arasında ve cümle tabanlı olarak arar. Eğer içeriği değiştirerek eklediğiniz fark edilirse ciddi bir TrustRank kaybı da yaşayabilirsiniz.

İçerikle ilgili birkaç noktayı daha ileterek diğer konulara geçelim. Bunlardan en önemlisi içeriğinizin başlığıdır. Başlığınız arama alanına en çok girilen kelime kombinasyonlarını içermelidir, dolayısıyla iyi bir tahmin gücü gerektirir. Ayrıca başlıkta geçen kelimeleri mutlaka içeriğin içersinde en az 5 kere kullanmalısınız.

Hazırladığınız içeriklerde anahtar kelimenizi veya kelimenin geçtiği yerleri kalın yazı tipiyle belirterek dikkat çekebilirsiniz. Bu vurgulama, cümlenin özünün o kelimede saklı olduğunu ifade eder. Kalın yazı tipini kelimeleri veya ikili kelime gruplarını vurgularken mutlaka kullanın. Bunlara ek olarak altı çizili cümleler ve italik paragraflar da kullanabilirsiniz.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.