Web Tasarım da Flash Kullanımı - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web Tasarım da Flash Kullanımı

Tarih
5.5.2010
Bu haber 6102 kez okundu.

Macromedia Flash vektörel bir tasarım dili ve yazılımıdır. Kendine has tasarım ara yüzü, hazır nesneleri (Özellikle yeni versiyonlarda) ve actionscript (kendi içinde geniş çapta, dışarıya yönelik ufak çapta) programlama dili vardır. Macromedia Flash ile web tasarımı (html değil), animasyon, banner gibi birçok şey yapılması mümkündür.

Aslında Macromedia Flash dışarıdan da veri alarak artık (php, asp, cgi ve perl gibi) server tabanlı programlama dillerinden yani bu diller ile yazılmış programlardan veri alabilmektedir. Dolayısıyla örneğin php ye veri veya sorgu göndererek veri tabanından veri çekmek mümkün. Artık Macromedia Flash ile hazırlanana sitelerin html web tasarım dilini görsel açıdan sollamış ve onun yerini almış desek yeridir.

Macromedia Flash ın gelecekteki hedefi tasarım dilinden daha çok yavaş yavaş bir görsel programlama dile doğru kaymaya başlamasıdır, Visual basic , C++ ve Delphi gibi programlama dillerinde ocx leri yardımıyla kullanılarak. Tamamıyla program tarafından Macromedia Flash ocx ini kullanabiliyor ve istediğiniz her türlü işi neredeyse yaptırabiliyorsunuz.

Anlayacağınız gibi Macromedia Flash ile web de yapmak istediğiniz bir çok şeyi yapabilir hale geldi ve bu durum programlamaya kadar kaymaktadır. Macromedia her geçen versiyonda yazılımındaki Nesneler, videolar ve sesler üzerindeki hakimiyeti arttırıp kullanıcılara web tasarımını bir kolaylığa çevirmiştir.

Tabi ki daha aklımıza gelmeyen birçok konuda ve dalda da kullanıldığı da vardır. Kısacası Macromedia Flash artık webde çok popüler olmuş bir vektörel tasarım programı ve dilidir, vektörel ( web tabanlı görsel tasarım yönünden ) tasarım yönünden hiç rakibi yoktur, denebilir.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.