Alan Adı Yönlendirme - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Alan Adı Yönlendirme

Tarih
4.5.2010
Bu haber 7317 kez okundu.

ALAN ADI YÖNLENDİRMEK

Alan adları yönlendirmesi 3 şekilde olmaktadır. Müşterilerimiz bu terimi farklı prosedürler için kullanmakta. Gerçek manada alan adı yönlendirme ns yönlendirmesine verilen addır.

NS YÖNLENDİRME NEDİR?

Alan adını satın almak, tek başına hiç bir işe yaramaz. Mail kullanamazsınız, web sitesi yayınlayamazsınız. Sadece o alan adını rezerve etmiş olursunuz. Ancak sizden başkası alamaz ve istediğiniz zaman kullanıma açabilirsiniz. Mail ve web sitesi gibi işlemle için bir de hosting paketi satın almanız gerekir.

Alan adları satan firmalar aynı zamanda hosting hizmeti de verir. Dolayısıyla alan adını aldığınızda varsayılan olarak kendi ns IP' lerine yönlendirir. Marjin.NET olarak biz de varsayılan olarak bir alan adı sattığımızda nsleri

ns3.marjin.com

ns4.marjin.com

adreslerine yönlendiririz. Ancak müşterimiz hostingi başka bir firmada açmak isterse alan adında ns değişikliği yaparız, hosting yapacak firmanın değerlerini gireriz.

Ns değerleri, hosting yapılacak bilgisayarın internet üzerindeki ip adreslerinin adıdır.

 
Şimdi sırasıyla alan adı yönlendirme terimiyle anılan değişik işlem çeşitlerini açıklayalım.

1. Seçenek

Alan adını başka bir firmadan aldınız. Ancak hosting hizmetini ( web sitesi veya mail ) bizden almak istiyorsunuz. Marjin.NET olarak Türkiye de hosting yapmaktayız ve sürekli serveri takip etmekteyiz. Spam, erotik içerik, arkadaşlık sitesi  gibi durumlarda ilgili hostingi iptal ediyoruz. Kaliteli, hızlı, telefonla destek, kurumsal kimlik ve ekonomik fiyat garantisi ile sektörde cazip firmaların başında gelmekteyiz.

Bu seçenek için alan adını aldığınız firmanın web sitesindeki yönetim panelinde NS DEĞİŞİKLİĞİ, ALAN ADI DÜZENLE, DEĞİŞTİR vb sayfalardaki NS değerlerinin girileceği alana ns3.marjin.com ve ns4.marjin.com yazıp, alan adınızı bize yönlendirmiş olursunuz. Sonra bizim sitemizden seçeneğiniz hosting paketlerinden birine göre adınıza ana bilgisayarımızda gerekli işlemler tamamlanmış olacak ve hosting hizmetiniz başlatılacaktır. NS yönlendirilme yapıldığında .ru, .eu gibi yurtışı ülke uzantılı domainler hariç olmak üzere 10-15 dakika içinde aktif hale gelir.

2. Seçenek

Mevcutta bir alan adınız var , ve yine size ait başka bir web sitesi var. Şimdilik veya ilelebet bu yeni alan adı ile de internete girildiğinde diğer sitenizin açılmasını istiyorsunuz. Eğer yeni yönlendirilecek alan adını bizden aldıysanız , web sitemizden NS değerlerinin girileceği alana yönlendirmek istediğiniz yönlednirmek istediğiniz web sitenizin bulunduğu NS'leri yazabilirsiniz.

3. Seçenek

Yeni bir alan adı alıp, mevcut bir siteye yönlendirmek veya kartvizit şeklinde basit bir sayfa yapıp mail hesapları açmak istiyorsunuz. İşleminize direk ana sayfamızdaki üst bölümden alan adı sorgulayarak başlayabilirsiniz.

 

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.