Alan adı tescili - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Alan adı tescili

Tarih
30.4.2010
Bu haber 5119 kez okundu.

Marjin.Net misyonu gereği Türkiye'deki website sahiplerini önemli konularda uyarmakta kendisini görevli saymıştır.

* Alan adi (Domain Name) tescilinde dikkat edilmesi gereken noktalar
* Ücretsiz domain konusunda uyarılar !
* Telekominikasyon Kurumu Yer Sağlayıcı Faaliyet Belgesi
* Tescil eden firmanın banka hesap bilgilerini kontrol ediniz.
* WEB Tasarımı yapan firma yada kişilerin DOMAIN'inizi kendi hesaplarına aktarmasına izin vermeyiniz.


Lütfen aşağıdaki açıklamaları çok dikkatle okuyunuz.
Bazı alan adı tescili yapan firmalar ya da kişiler alan adlarını ücretini siz ödediğiniz halde kendi şahısları veya firmaları üzerine tescil etmekte olduğunu çok sıklıkla görüyoruz.
Art niyetli firmalar veya kişiler adınıza tescilini yaptıkları alan adlarının tüm haklarını kendi üzerlerine yapmaktadırlar. Alan adlarının yenileme dönemlerinde alan adının sahibi olan kişi ve kurumlardan çok yüksek bedel talep etmektedirler. Bu bedeli ödemek istemeyen kişi yada kurumlar alan adlarını bir başka hosting ve alan adı tescil firmasına transfer de edememektedirler , ve alan adlarını kaybetmektedirler.
 
Ücretsiz Domain Tescili Ve sonrasında Sizi bekleyen Sürprizler !!
Ücretsiz verilen alan adlarına rağbet etmeyiniz. Bu domainlerin yönetimini size vermeyeceklerdir, dolayısı ile memnun kalmamış olsanız bile hosting firmanızı değiştiremeyeceksiniz. Hosting Firmanızı Değiştirmek istediğinizde veya 2.yıl yenileme döneminde bu alan adı için sizden yüklü bir fiyat istenecektir. Bu gibi TUZAK ' lara düşmeyiniz.

Telekominikasyon Kurumu Yer Sağlayıcı Faaliyet Belgesi
http://www.tib.gov.tr/dokuman/YS_listesi.html
Linkinde T.C. Telekominikasyon Kurumu  tarafından verilen Yer Sağlayıcı Hizmeti (Hosting Hizmeti) veren Faaliyet Belgesi onaylı Kurumsal firmaların ve şahıs kuruluşlarının listesi bulunmaktadır. Dostkar Kerestecilik ve Bilgisayar Teknik Danışmanlık Hizmetleri - Mehmet KARAHAN ( Marjin.Net ) bu belgeye sahip kurumsal firmalardan biridir. Hizmetinizi kurumsal niteliği olan firmalardan almanız gerektiğini hatırlatırız. MARKA 'nız olan alan adı'nızın ( DOMAIN NAME ) kurumsal firmalar vasıtası ile tescil etmeniz ve hosting hizmeti almanız son derece önemli bir konudur.
NOT : Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, yer sağlayıcı faaliyet belgesi almaksızın yer sağlayıcılığı faaliyetinde bulunanların internet erişim hizmeti, Başkanlık kararıyla ilgili erişim sağlayıcı tarafından durdurulur. ( TELEKOMÜNİKASYON KURUMU TARAFINDAN ERİŞİM SAĞLAYICILARA VE YER SAĞLAYICILARA FAALİYET BELGESİ VERİLMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK - MADDE 4 , 3. Bend )
Listede olmayan kişilerden ve firma görünümlü servislerden hizmet almamanızı önemle bildiririz.

Domain Tescil Eden Firmanın Banka Hesap Bilgilerini Kontrol Ediniz.  Çok Önemli !!!
Domain tescilini yaptırdığınız firmanın size bildirdiği banka hesap bilgilerini inceleyiniz. Eğer firma adına bir hesap bilgisi veremiyorsa ve ad soyad'a açılmış bir banka hesabına ücret yatırılması talep ediliyor ise, çok dikkatli olunuz. Karşınızda kurumsal bir kimlik yoktur.
Kurumsal kimliği olmayan bir çok şahıs, sizi dolandırmak için bekliyor olabilir. Her ay bu şekilde onlarca dolandırıcı ortadan birden bire kaybolmaktadır. Bu tarz domain tescili yapan kişiler ile çalışırken kredi kart bilgilerinizi vererek herhangi bir şekilde domain ya da hosting siparişi vermeyiniz. Bir çok ciddi sorun sizi bekliyor olabilir.

WEB TASARIM firmalarının DOMAIN 'inizi kendi hesaplarına aktarmanızı telep etmelerini kabul etmeyiniz !! Çok Önemli Domain Tescilini Marjin.Net  'den aldınız, daha sonra bir TASARIM firması ya da kişisi ile anlaştınız. Tasarımcı, domainin kontrolünü kendi hesabına aktarılmasını isteyebilir. Bu duruma ŞÜPHE ile yaklaşınız. Domain kontrolünü bazı ayarlar yapacağız v.s gibi taleplerle sizden başka bir hesaba aktarmasını istediklerinde, siz her türlü ayarın sizin tarafınızdan yapılabileceğini bildiriniz ( Marjin.Net size her zaman destek verecektir. ) ve alan adınızı aktarmayacağınızı bildiriniz. Bu tarz talepleri olan tasarımcılar ile çalışmamanızı sağlık veririz. Deneyimlerimiz, bu gibi talepte bulunan kişiler ve firmalar, ajanslar sizin alan adı yönetimini ele geçirerek, sizde yenileme dönemlerinde yüksek bedel talep etmekte olduklarını ve hatta tararımcıların ortadan kaybolduklarını ve bu kez de alan adınızı yenileyemediğinizden kaybedildiği çok sıklıkla görülmiştir.

Tescil Sonrası İçin Uyarı :
Alan adınızı tescil ettirdikden sonra muhakkak WHO IS sorgulaması yapınız. Tescil eden ve alan adı yönetici olarak sizin bilgilerinizi mi içeriyor , kontak e-mail adresleri size ait  e-mail adresi olarak girilmiş olup olmadığını kontrol ediniz.
Alan adınız sizin veya firmanız için çok önemlidir.
Şahsınızın veya firmanızın üzerine tescil edilmesi gerekmektedir.
İleride sorun yaşamamak ve alan adınızı kaybetmemek için çok dikkatli olunuz.
İlk başta çok ucuza aldığınızı sandığınız alan adınız, daha sonra size çok pahalı sonuçlar doğurabilir.
Sorun yaşamamak için alan adınızı Marjin.Net 'den tescil ettiriniz.
MarjinçNet bu konularda firmaları, kişisel internet kullanıcılarını bilinçlendirmeyi kendisine görev edinmiştir.
Sahip olduğunuz alan adının gerçekten sizin adınıza mı  WHO IS SORGUSUNDAN kontrol ediniz.

 

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.