SSL Güvenlik Sertifikası - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

SSL Güvenlik Sertifikası

Tarih
21.4.2010
Bu haber 6794 kez okundu.

SSL Nedir ?
SSL (Secure Sockets Layer), web sunucuları ve web ziyaretçileri arasında şifrelenmiş bir bağlantı kurarak, web sitelerine gönderilen ve web sitelerinden alınan verilerin güvenlilirliğini sağlayan bir yapıdır.

CSR Nedir?
CSR (Certificate Signing Request), web sunucunuz tarafından üretilen, içerisinde web sunucunuza ve SSL Sertifikasını kullanacağınız web sitesine dair bir takım veriler içeren bir koddur. SSL Sertifika başvurusu sırasında, web sitenize ait bilgiler bu kod vasıtasıyla tespit edilmekte ve başvuru sonrasında ilgili güvenlik sertifika firması tarafından imzalanmaktadır.

Hosting hizmetimde SSL kullanmak için ne gibi değişiklikler yapmalıyım?
Hosting hizmetliniz üzerinde SSL Güvenlik Sertifikası kullanmak için öncelikle web hosting hizmetiniz (web siteniz) için bir adet paylaşımsız (herhangi başka bir web sitesi tarafından kullanılmayan, statik) ip adresine ihtiyacınız var ancak hosting hizmetinizi bazı eklentili hostingler üzerinden alıyorsanız, statik ip adresi satın almak yerine web hosting eklentileri bulabileceğiniz SSL destek paketini satın alarak hem statik ip adresine hem de SSL ile kullanacağınız alt alan adına (subdomain) ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. SSL Sertifikasını ve statik ip adresini ilgili dağıtıcı/satıcılardan temin ettikten sonra tarafınızdan herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. SSL Güvenlik Sertifikanızın web sitenizle ilişkilendirilmesi işlemi, hosting servis sağlayıcınızın yükümlülüğündedir.

SSL ve hosting hizmetlerini farklı firmalardan alabilir miyim?
Web Hosting ve SSL, anlaşılabileceği üzere birbirinden çok farklı iki hizmettir. Dolayısıyla SSL ve web hosting hizmetlerini yerli/yabancı ayrımı olmaksızın dilediğiniz farklı firmalardan temin edebilirsiniz.

SSL Sertifikası başvurusunda herhangi bir belge gerekli midir?
AlphaSSL SSL Sertifikasını web sitenizde kullanmak ve 256Bit şifreleme sağlamak için herhangi bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu konudaki tek kriter, SSL Sertifikasının sahibi ile üzerinde kullanılacağı alan adının sahibinin aynı olma gerekliliğidir.

Satın aldığım SSL Sertifikasını bütün web sitelerimde kullanabilir miyim?

Hayır. Satın almış olduğunuz SSL Sertifikası yalnızca satış işlemi sırasında belirttiğiniz CSR kodundan elde edilmiş olan alan adına / alt alan adına aittir ve başka bir alan adında / alt alan adından kullanmanız mümkün değildir.


DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.