Hangi Domaini Seçmeliyim .com .net .org ? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Hangi Domaini Seçmeliyim .com .net .org ?

Tarih
20.4.2010
Bu haber 6681 kez okundu.

Bir site kuracaksınız ve az cok ne hakkında bir site olacağına karar verdiniz. Şimdi isin en zor kısmı; domainim ne olacak?

 

İnternetin günümüzde cok yaygın olması ve artık bir web sitesi kurmanın yada domain almanın cok kolay olması sayesinde internet domain cöplüğü gibi olmustur. Kesin bir oran verilememktedir ancak mevcut kaydedilmis domainlerin sadece %10-15 kadarının gercekten bir websitesinde kullanıldığı tahmin edilmektedir. Geri kalan %85-90 domain ya satılmak üzere beklemededir yada sahibinin her hangi bir site kurmamıs olması nedeniyle bosta beklemektedir.

Bu nedenden dolayı aradığınız domaini bulmak oldukca zor olabilir. Üstelik bu isim akılda kalıcı, jenerik bir isim olsun isteniyorsa durum daha da zorlasmaktadır. Google'ın aramalarda domain isminin icerikle alakalı olmasına bakarak daha üstlerde cıkarması sayesinde bu sorun nispeten asılmıstır. Her seyi Google'da aradığımız icin artık defkocaeliyitemiztutalim.com yada abckelaynaklarikorumaveyasatmadernegi.org adresi bile kötü bir domain sayılmamaktadır.

Eğer kısa ve marka olabilecek bir domain bulmadıysanız yapabileceğiniz en iyi sey sitenizin iceriği ile alakalı olan ve örnekteki gibi abartı uzunlukta da olmayan bir isim bulmaktdır. Bunun yanında fazla bilinmeyen kelimelerden kacınarak akılda kalıcı bir domain bulunması da önemlidir. Ayrıca kocaelikorfezotogaleri.com sitesi rakibinize aitse kocaelikorfezotogaleri.net ismini almak sizin icin dezavantaj olabilir. Bunun yerine sizin ziyaretcinizi yada müsterinizi rakibinize göndermeyecek daha farklı bir isim tercih edilmesi doğru olacaktır.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.