Statik IP İle Dinamik IP Arasındaki Farklar - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Statik IP İle Dinamik IP Arasındaki Farklar

Tarih
9.3.2010
Bu haber 16746 kez okundu.

IP adresi bilgisayarımızın internetteki kimliği demektir. Bu adres bilgisayar üzerinde atanmadan internete çıkış yapılamaz. Genellikle modem tarafından atanan IP’ ler kullanılır. Çünkü bu bilgisayarlar sadece internete çıkış amaçlı IP alıyorlardır. Ancak web server, oyun sunucusu vb. uygulamalar için bilgisayara sürekli uzak masaüstü bağlantısı yapılmalıdır. Sürekli değiştirilen bir IP ile bu tür işlemler yapılamayacağı için sadece o bilgisayara atanan ve kaldırılana dek sadece o bilgisayarın IP’ si olan bir IP çeşidide vardır. Dünya üzerinde kullanılan bu iki IP çeşidinin isimleri ve özellikleri;
  • Dinamik IP: Bu IP çeşidinde bilgisayarımız internete çıkışlarında farklı IP adresleri alır. IP adresi değişimi modem tarafından yapılır. Rapidshare gibi büyük upload sitelerinden ” Free Download ” işlemleri gerçekleştirirken aynı IP adreis ile birden fazla indirme işlemi yapılamaz. Bu durumlarda kullanıcılar genellikle modemi kapatıp açarak yeni bir IP adresi alırlar ve bir kez daha indirme işlemi gerçekleştirirler.
  • Statik IP: Ftp Server, E-mail Server, Web Server gibi uygulamaları kullanırken her ne olursa olsun belirlenen bir IP adresinin kullanılması gerekmektedir. Örneğin; Bir web sunucusundan hosting alan site sahibi NS yönlendirmelerini bir IP adresine yapar. Eğer IP adresi değiştilirse adres çubuğuna site adresi yazıldığında site içerisineki bilgiler görünmez. Statik IP adresi burada devreye girer ve bilgisayarın aynı IP adresi ile sürekli internetten gelen isteklere cevap vermesini sağlar.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.