Statik Ve Dinamik Web Sayfası - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Statik Ve Dinamik Web Sayfası

Tarih
17.2.2010
Bu haber 7230 kez okundu.

İnternet ortamında site tasarımı yaparken karşımıza iki tür çıkar. Bunlar statik ve dinamiktir. İkiside sitedir sonuçta ama aralarında çok büyük bir fark vardır.

Her ikisindede site hazırlanır ve yayına geçirilir. Buraya kadar her alanda eşittirler. Ancak Statik sitelerde site içerisi değişiklikleri bu işten anlayan biri yaparken Dinamik sitelerin içerisindeki değişiklikleri herhangi biri tarafından yapılabilir ( Tabi bilen iri olmalı veya siteyi yapan kişi tarafından anlatılmalı ). Bir pazarlama firması olduğunuzu ve web tasarımdan anlamadığınızı düşünelim ve daha açıklayıcı olarak anlatalım:

  • Statik Site: Bu tip tasarımlarda siteyi yaptırdığınız firmaya bağlı kalarak hareket edersiniz. Site içerisindeki resim değişimi, fiyat değişimi gibi uygulamaları firmadaki yetkili kişi düzenlemeleri yaparak tekrar FTP’ ye atar ve site istediğiniz gibi olur. Bu da haliyle cebinizden daha çok para çıkması anlamına gelir. Bu nedenle statik web sitesi yaptırıcak bir kişininsitede fazla güncelleme yapmaması kendi açısından daha iyi olacaktır.
  • Dinamik Site: Genellikle .asp , .php , .jsp gibi dillerle yapılan web siteleridir. Sayfalarınızı ziyaret edecek kişilerle direk siz irtibata geçebilirsiniz. Sayfa içindeki anket, iletişim, yazılar vb. şeyleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Ürünlerinizi hızlı bir şekilde müşterilerinizle buluşturabilirsiniz. Sitenizi e-ticaret amaçlı kullanabilirsiniz. Ekonomik olarakta uzun vadeli düşünüldüğünde cebiniz için daha uygun bir tasarım şekli olacaktır.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.