Outlook ta maillerin yedeğini almak - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Outlook ta maillerin yedeğini almak

Tarih
14.2.2010
Bu haber 8656 kez okundu.

Outlook üzerinden kullandığınız hesabınızda bir sürü kişi ( adresi, telefonu vs. ) ve mail bulunuyor. Teknolojinin her alanında olduğu gibi bu alandada bazen geri dönülemez hatalar olabilir. örneğin; şirketlerde mailler önce Exchange Server üzerinde tutulur ve kullanıcılarda gelen mailleri bu server üzerinden çekerler. Server üzerinde bir çökme ve yedeği alınmamış mail adresleri demek o şirket için akla getirilmeyecek şeyler demektir. İşte bunun için istediğiniz bölümün yedeğini kendiniz alabilirsiniz. Outlook, verilerini posta hesabınızı kurduğunuzda oluşturulan bir .pst dosyasında depolar. Kişisel Klasörler, bu dosyalar için Outlook Klasör Listesi'ndeki varsayılan görünen addır. Varsayılan adı kullanırsanız, Klasör Listesi girdisinde "Outlook Bugün - Kişisel Klasör" görünür. Bu görünen adları özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için:

  • Outlook içerisinde iken üst kısımdan ” Dosya/ Al ve Ver ” yolunu izleyin.


  • Gelen pencerede ” Dosyaya Verme ” seçeneğini seçerek ” İleri ” butonuna tıklayın.


  • .pst uzantılı bir dosya kaydedileceği için ” Kişisel Klasör Dosyası (pst) ” seçeneğini seçerek ” İleri ” butonu ile devam edin.


  • Gelen pencerede nerenin yedeğini almak istiyorsanız burayı seçmeniz gerekmektedir. Burada önemli olan nokta ” Alt Klasörlerle Birlikte ” seçeneğinin seçip seçilmemesidir. örneğin; İlgili kişiler kısmının yani sizde kayıtlı olan kişilerin yedeğini alırken bu kısmı işaretlemezseniz sadece kişi ismi ve mail adresini kayıt etmiş olur. Ancak işaretlerseniz Telefon numarası, adres vs. ile birlikte yedek almış olursunuz.


  • Daha sonra gelen pencerede yedeğin nereye kaydedileceğini ” Gözat ” butonu yardımıyla belirleyerek ” Son ” butonuna basın.


  • Yedek alınmadan önce sizin önünüze son bir pencere daha getirilecektir. Bu pencerede önemli olan nokta ise şifreleme Ayarı kısmındaki seçeneklerden hangisini seçeceğinizdir. Burada genellikle ” şifreleme yok ” seçeneği işaretlenir. çünkü alınan yedek aylar sonra lazım olduğunda dosyaya verilen şifre unutulursa yedeğe ulaşılamaz.


İlgili Bağlantı : .pst uzantılı yedek dosyamızı outlook a yüklemek

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.