3d Secure Nedir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

3d Secure Nedir?

Tarih
28.1.2010
Bu haber 5373 kez okundu.

3D Secure, Internet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bir ek güvenlik sistemidir.

3D security sisteminde, müşteriler herhangi bir ödeme işlemi sırasında kart sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek, Kredi Kartına ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir.
Böylelikle kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgileri başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreyi sadece kart sahibi bildiği için ve kendi bankanızın web sitesi dışında kullanmadığı için elektronik güvenliği sağlanmış oluyor.

İşletmeler açısından avantajı nedir ?
3D secure sistemi ile sanal ortamda yapılan alışverişlerde, kredi kart sahibi bilgilerinin doğruluğu garanti edilmiş olması nedeniyle sahte sipariş olma olasılığı ortadan kaldırılmıştır. Yapılan alışverişlerden kredi kartı sahibi sorumludur.

Türkiye de ki ilk benzer uygulama !
Aslında bu uygulamanın bir adım ötesi Koç Finans - Kangurum (Sanal Merkez TAŞ.) iş birliğiyle 2002-2004 yılları arasında uygulamaya konulmuştur. Yapılan uygulamada kredi kartı şifresinin yanı sıra müşteriye ait özel bilgilerde ödeme esnasında sorulmuştur. Her alışverişte istenen bilgiler farklılık göstermektedir.
Uygulamanın yoğun olarak kullanıldığı süre içerisinde bu ödeme metodu ile yapılan hiçbir alışverişe kredi kart sahibi tarafından itiraz olmamıştır. Fakat Akıllı Kart uygulamasının sona erdirilmesi nedeniyle ne yazık ki bu uygulamada sona ermiştir.

Akıllı Kart 'ın uygulamasının daha soft hali diyebileceğimiz yeni 3D Security uygulamasında; Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.