Web'de Latin Olmayan Karakterler de Kullanılabilecek - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web'de Latin Olmayan Karakterler de Kullanılabilecek

Tarih
26.12.2009
Bu haber 7277 kez okundu.

Bilgisayarımızın web tarayıcısına yazdığımız ve gitmek istediğimiz url adresleri DNS sunucusunda sorgulanır. Sorgu doğrulandığında web sitesine ulaşırız. Doğrulanmaz ise sayfa görüntülenemiyor uyarısı ile karşılaşırız. DNS sunucusuna gönderdiğimiz sorguların kaydı bilgisayarımda DNS önbelleği denilen geçici bir hafızada depolanır. Tarayıcımızdan ulaşmak istediğimiz URL adresleri DNS Sunucusunda sorgulanmadan önce DNS önbelleğinde denetlenir. Eğer bilgiler Dns önbelleğinde var ise DNS sunucusuna sorgu gönderilmez ve bu kayıtlar kullanılır. Bu durum bazen sitelerin güncel hallerini görmemizi engeller. Çünkü DNS önbelleğimizde site ile ilgili kayıtlar eski olabilir. DNS önbelleğini temizleyerek bu negatif durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu durum nedeniyle internet bağlantınız yavaşlayabilir ya da ağımız internete bağlı olduğu halde diğer istemci bilgisayarlara bağlantı kuramayabilir. Bu durumda ağ bagdastiricisini onararak işlemi düzeltmeyi denersiniz ancak bazı durumlarda dns önbelleği temizlenemiyor seklinde bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemin çözümü için 2 yöntem uygulayabilirsiniz. Öncelikle dos komut isteminde ipcfg /flushdns komutu uygulayarak dns önbelleğinizi temizleyebilirsiniz. Diğer çözüm olarak ise başlat > çalıştır > bölümüne services. msc yazarak sistem hizmetleri menusunu açıyoruz. Harf sıralamasına göre sağ tarafta yer alan başlangıç hizmetleri içerisinden Dns istemcisini iki kez tıklıyoruz. Bu hizmeti önce durdurup daha sonra tekrar çalıştırıyoruz. Probleminiz böylece çözülmüş oluyor.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.