3G ile katma değerli servislerde patlama yaşanacak... - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

3G ile katma değerli servislerde patlama yaşanacak...

Tarih
12.12.2009
Bu haber 5728 kez okundu.

Operatörlere mobil dünyayı zenginleştirmek için farklı çözümler sunan Defne Bilgi İşlem’in ikinci nesil teknoloji döneminde genellikle eğlence amaçlı kullanılan “katma değerli servisler” projeleri, VIDEO IVR projesi ile 3G’nin sağladığı teknolojik yeniliklere uyumu sayesinde artık daha geniş kapsamlı olarak kullanılabilecek.

3G ile katma değerli servislerde patlama yaşanacak...

Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, dünya operatölerinin gelirlerinin dağıtılımda yüzde 20’lere varan orana ulaşan ve her geçen gün yaygınlaşan katma değerli servislerin sektördeki öneminin altını çizdi. Haliloğlu, 3G teknolojisinin, Türkiye’de büyüklüğü 500 milyon dolar olan içerik sektörünü, üç yıl içinde iki katına çıkartacağını belirtirken, genel olarak baklıdığında, 3G şebeke yatırımlarının başarılı olabilmesi için katma değerli servis çeşitliliğinin olması gerektiğini, bütün bu gelişmeler ile katma değerli servislerde, 3G ile patlama yaşanacağını dile getirdi.

Türkler, eğlence içerikli katma değerli servis uygulamalarını seviyor...

Dünya’da 87 ülkede 284 operatörün desteklediği 3G’nin başarılı olabilmesinin sırrı ise katma değerli servis çeşitliliğinin fazla olmasına bağlayan Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, “Türkiye’de mobil aboneler arasında katma değerli servis kullanım oranı; operatörlerin gelirleri arasında yüzde 12-14 seviyesi ile yüzde 8 orana sahip Avrupa ortalamasının üzerinde ancak uzak doğunun gerisinde yer alıyor. Mevcut rakamlara bakıldığında Türkiye’nin katma değerli servisleri yoğun olarak kullandığı, radyodan televizyona geçiş benzetmesinin yapılabileceği 3G’nin mevcut ve yeni yatırımlar ile Türkiye’de başarılı olabileceği görülüyor” dedi.

3G Mobil Hayat, Defne İle Eğlence Dolu!

Klasik sesli etkileşimli bilgi sistemlerinin basitliğini 3G şebeke ve cihazlarının sağladığı yeni ve ileri bir teknolojiyle birleştiren Defne, 3G VIDEO IVR ürünü ile; içerik ve servis sağlayıcılar ile operatörlerin parlak fikirlerini, kolayca etkileşimli görüntülü servisler haline getirmeleri özel bir çözüm sunuyor.

Klasik IVR fonksiyonlarını 3G şebekeler üzerinden görüntülü olarak yapmayı sağlıyan bu uygulamada, sesli menüler yerine görüntülü menüler geliyor. Kullanıcılara bilgiler sesli, sabit görüntülü (metin veya resim şeklinde) veya video klip şeklinde olabiliyor. Türünün ilk örneklerinden bir uygulama olan ‘3G Video IVR’ın en önemli özelliği, bu işlemi doğrudan 3G şebekeyi sonlandırarak yapması ve arada ayrı bir 3.Nesil-Ip video geçidine ihtiyaç duymaması.

Klasik sesli etkileşimli bilgi sistemlerinin basitliğini, 3G şebeke ve cihazlarının sağladığı ileri video özelliklerini yeni ve ileri bir teknolojiyle birleştirildiği projede, geçmişte sadece sesli olarak verilebilen bilgiler, sunulan seçenekler artık ses ve görüntü ile beraber sunuluyor. Etkileşimli uygulamalar kullanıcıya standart 3G video araması olarak gözükürken, 3G Video IVR uygulamasında yeni bir yazılım yüklemeden 3G uyumlu tüm cep telefonlarında problemsiz bir biçimde ve aynı görsellik ile çalıştırmak mümkün. MediUs Video IVR ile artık bir görüntüyü açmak için, telefonun modeline göre yeniden şekillendirmeye gerek kalmayacak. Telefonuza yeni bir uygulama yükleme gereği duymayacak ve paylaşmak istenilen video kliplere, resimlere kolayca erişebilecek.

Çağrı merkezlerini kandıramayacaksınız!

İletişimde güvenliğin en yüksek düzeyde sağlanması gereken oluşumlardan biri olan çağrı merkezleri de artık görüntü ile kimlik doğrulaması yapabilecek. Ses ya da kişisel bilgi doğrulamalarına gerek kalmadan operatörle birebir iletişim kurma fırsatı sunacak olan ‘3G Video IVR’ güvenlik açısından benzersiz bir seçenek olma özelliği taşıyor.

Yolda yürürken sinemadan yerinizi seçin...

Üçüncü nesil mobil teknoloji uyumlu ‘3G Video IVR’ ile görüntülü iletişimden sınırsız yararlanılabiliyor. Trafik kameralarına bağlanıp anında yol durumunu öğrenebilirken ayrıca sinema salonlarına ulaşıp sadece birkaç işlemle bilet almanın yanısıra filmi izlemek istediğiniz koltuğu bile seçebilirsiniz.

3. nesil sosyal network uygulamalarını renklendirir...

Dünya’da daha çok mobil genişbant internet erişimi ve eğlence amaçlı servislerde kullanılan 3G’de görüntülü arama sayesinde finans, eğitim, sağlık gibi alanlarda kurumsal ve kamusal uygulamaların kullanılacağına dikkat çeken Haliloğlu, trafik kameralarına bağlanarak canlı trafik görüntüleri, video paylaşım sitelerine görüntü yüklemek-izlemek gibi sosyal network uygulamalarıyla, katma değerli servislerin video trafiğini arttıracağını beklediklerini belirtti.

3. nesil ADSL’e alternatif olacaktır...

Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu ayrıca, “katma değerli servislerin yanı sıra 3. nesil ile mobil data hızı ADSL hızlarına erişebilecek. 3G, yüksek data hızıyla, sabit telefon hatlarından internete bağlanmaya alternatif olacak. Evlerimizden şu anda yüksek hızlı internet kullanımı için sabit hat alma zorunluluğu, internet maliyetiyle birlikte önemli maliyete ulaştığı, uygun mobil yüksek hızlı internet tarifesi olması durumunda tercihin mobile kayma yönünde olabileceğini düşünüyoruz. Kullanım alanlarında, şu anda yüksek hızlı internetten faydalanmak için sabit hat alma zorunluluğu ve kullanımıyla birlikte önemli maliyete ulaştığından dolayı yüksek hızlı ve uygun internet tarifesi olması durumunda, tercihin mobil internet kullanımına kayma yönünde olabileceğini düşünüyoruz” dedi..

Yazar: Abdullah Yaşaroğlu

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.