Web Siteniz Nasıl İndekslenir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web Siteniz Nasıl İndekslenir?

Tarih
10.12.2009
Bu haber 4867 kez okundu.

İndeksleme basitçe arama motorunun web sitenizi kendi veritabanına kaydetmesidir. Bot adı verilen robot yazılımlarla yapılan bu iş, arama motoru yazılımlarının en önemli işlevidir. Sitenizin her sayfasına girerler, içerikleri kategorize ederler ve veritabanına kaydederler. Google ‘un Adsense, FreshBot ve DeepCrawl isminde bilinen 3 robot yazılımı bulunuyor.

Adsense Google'ın site sahiplerine reklam yayınlamaları karşılığı para kazandıran bir sistemdir. Adsense botları, bu reklamları yayınlayan web siteleri için çalışır. Sitenin içeriği değiştikçe içeriğe göre reklam yayınlamak için, her değişimden sonra AdSense botları sitedeki yeni içerikleri indeksler.

Freshbot web sitenizde bulunan en popüler ve en yeni sayfalarla ilgilenir. İçeriğin bir veya binlerce adet olmasının bir önemi yoktur. Örneğin www.Amazon.com veya www.CNN.com gibi sitelerin sıkça güncellendiği ve çok fazla trafik aldığı Google tarafından fark edildiği anda, bu gibi siteleri her 10 dakikada bir ziyaret etmeye başlar ve indeksler. Diğer sitelere bu botun uğrama sıklığı sitenin popülerliği ve güncellenmesine bağlı olarak günlük veya 15 günde bir gibi dönemlerde olabilir. Bir Google FreshBot’u web sitenizi ziyaret ettiğinde sitenizdeki bütün bağlantıları gezer ve onları veritabanına kaydeder. Bu sayede diğer bot DeepCrawl sitenize geldiği zaman bu bağlantılar ona yol gösterir ve işini yapmasına yardımcı olur. DeepCrawl ise ayda bir kez web sitenize gelerek sitenizdeki bütün bilgileri indeksler. Bu yüzden web sitenizde bulunan yeni bilgiler Google sonuçlarında bir ay sonra çıkmaya başlayabilir.DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.