İşinize yarayan web siteleri - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

İşinize yarayan web siteleri

Tarih
5.12.2009
Bu haber 5160 kez okundu.

Eğer web standartları konseptinde yeni ve öğrenmek için zaman harcayıp harcamamak konusunda kararsız bir web geliştirici ve/veya tasarımcı iseniz, işte öğrenmeniz gerektiğini işaret eden en önemli sebepler.

Hâlihazırda web standartlarını kullanan bir web profesyoneli iseniz bu liste sizin için oldukça faydalı olabilir. Yine yararlı olduğunu düşündüğünüz eklentiler yapmak konusunda kesinlikle rahat olun lütfen.

1. Kendinizi profesyonel gösterin

Diğer web geliştiriciler ve potansiyel işverenler önceden yaptığını işleri ve çalıştığınız projeleri incelediklerinde çalışma alanınızdaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğinizi görecek ve her zaman çalışmalarınızın ve becerilerinizin güncel olduğunu düşüneceklerdir. İşte bu tür detaylar sizi gerçek bir web profesyoneli yapacaktır.

2. Müşterilerinizi iyi gösterin

Web standartlarının en iyi uygulamalarını erişilebilirlik için harmanlayarak kullanıp müşterilerinizin, tüm insanlara erişebilecekleri konusunda söz sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece hizmetlerinin herkes tarafından kullanılabileceğini ya da ürünleri hakkındaki bilgiye çok daha fazla kişinin ulaşabilmesinin önemini kavramalarını sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan engelli bireyler, Mac kullanıcıları ve taşınabilir telefonlar ile sitenizi ziyaret edenlerin aklında oluşan kötü izlenimin de önüne geçmiş olursunuz.

3. Potansiyel ziyaretçi sayınızı olabildiğince yükseltin

Sitenizi ne tür cihazlar kullanan ziyaretçilerin gezeceğinizi önceden bilemezsiniz. Bildiğinizi düşünürsünüz fakat, tarayıcı kullanımı konusunda belli politikaları olan bir şirket için bir ağ içi (intranet) projesinde çalışmadıkça gerçekten ne tür ziyaretçilerle karşılaşacağınızı kestirmek oldukça güçtür.

Sadece HTML okuyabilen bir şey kullandıklarından emin olabilirsiniz. Ancak web standartlarını doğru bir şekilde kullanarak en muhtemel ve yaygın kullanılan tarayıcı ortamları tarafından görüntülenebilir şeyler yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

4. Daha hızlı sayfa yüklenmesi ve bant genişliğinin azaltılması

İyi yapılandırılmış sayfa kodlaması (markup) sayesinde yapı ve içeriği sunumundan ayrılmış sayfalar, genel olarak tablo ve boşluk resimleri (spacer image) kullanılarak hazırlanmış etiket çorbalarından daha verimli ve dosya boyutu olarak küçüktür. Dokümanlar daha küçük boyutlu ve ziyaretçiler tarafından indirilmeleri daha hızlı olacaktır. İster sevin ister sevmeyin bugün dahi dünyada çok sayıda insan internete çevirmeli bağlantılar yada düşük bant genişliği ile erişmektedir.

Eğer sitenizin barındırma hizmeti belli bir bant genişliğine izin veriyor ve fazlası için ücret talep ediyorsa, küçük doküman boyutu barındırma maliyetinizi ziyaretçi sayınızı azaltmaksızın aşağı çekecektir.

5. Erişilebilir bir altyapı sağlayın

Web standartlarını kullanmak tüm engelli bireyler açısından sitenizi erişilebilir kılmayı garanti etmez fakat oldukça iyi bir başlangıçtır. Dokümanlarınızın geçerli, iyi yapılandırılıp hazırlanmış olduğundan ve erişilebilirlik açısından doğru yolda olduğundan emin olmalısınız.

6. Arama sonuçlarınızı iyileştirin

İyi ve açık bir dille hazırlanmış içerik, iyi yapılandırılıp inşa edilmiş bir sayfa arama motorlarının örümcekleri (arama robotları) için leziz bir yiyecektir ve arama sonuçlarınızı olabildiğince yükseltir. Tabi ki bu da her web sitesi sahibinin istediği gibi site ve ziyaretçi trafiğinin artmasına sebep olacaktır.

7. Sayfa kodlamanızı geliştirmeye açık ve kolay anlaşılır yapın

Sitenizi güncellerken kilobaytlarca içe içe yerleştirilmiş tablolar ve boşluk resimleri ile boğuşmak mı yoksa sadece temiz ve iyi yapılandırılmış bir sayfadan ilgili bölümü bulup değiştirmek mi daha kolaydır?

Sunum bağımsız bir içeriği silmek, eklemek ve düzenlemek; yeniden yapılandırmak ve doğru yerleştirildiğinden emin olmaktan kolay ve çok daha etkilidir. CSS kullanılarak hazırlanmış bir sayfa ara yüz tasarımında geniş kapsamlı değişiklikleri yapmak çok daha kolaydır.

8. Geleceğe dönük içerikler

Kimse bugün elektronik olarak yazılmış ve depolanmış dokümanların yüz hatta elli yıl boyunca okunabileceğini 100% garanti edemez. Fakat içeriği sunumdan ayırarak ve güncel web standartlarını kullanarak siz gittikten sonra da içeriğinizin okunabilmesi konusunda yapabileceğinizin en iyisini yapmış olursunuz.

9. İyi ticari izlenimler bırakın

Neden bir şirket sahibi; daha çok ziyaretçiye, daha hızlı bir siteye, iyi arama motoru sonuçlarına ve potansiyel iyi izlenim ve reklama hayır desin?

10. İyi şeyler yapmak için doğru yolu keşfedin

Web standartlarının yolu, başından beri web'i inşa etmemiz için kullanabileceğimiz doğru yoldur. Ayrıca doğru yoldan bir şeyleri yapmak ve kendimizi yaptığımız iş konusunda iyi hissetmemiz için harika bir sebeptir, neden olmasın ki?

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.