Arama Motorları Nasıl Çalışır? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

Tarih
14.11.2009
Bu haber 5101 kez okundu.

Arama motorları internette aradığımız herhangi bir şeyi bulmamıza yardımcı olmayı amaçlar. Yabancı bir yerde olduğunuzu ve bir alışveriş yapmanız gerektiğini varsayalım. Marketin yerini kime sorardınız? Tabii ki bilen birine. Aynı şekilde arama motorları da internetin bilen kişileridir.

Aradığınız kelimeleri veritabanında kayıtlı bilgilerden seçerek size sunar. Bu sunma işlemi, sonuçların arama motoruna göre en iyiden en kötüye doğru sıralanmasıyla gerçekleştirilir.

Örneğin siz bilge kişiye yani arama motoruna en yakın ve en kaliteli marketin yerini sordunuz. Web Dünyasında uzaklık kavramı olmadığı için size en kaliteli marketi işaret edecektir. Peki, bu en kaliteli nasıl belirlenir, yani arama motorlarının gözünde en iyi kimdir? Bu soruyu yine güncel hayata bakarak yanıtlayalım. İyi bir marketi nasıl tanımlarsınız?

  • Uzun bir geçmişi olması, deneyimli olması
  • Başkaları tarafından tavsiye edilmesi
  • İçinin ve dışının iyi bir görüntüye sahip olması
  • İçinde yolunuzu rahatlıkla bulmanız için tasarlanmış tezgâhların bulunması
  • Aradığınız ürünü daha rahat bulabilmeniz için yönergeler bulunması
  • Ürünlerin düzenli olması, manav tezgâhının yanında deterjanların bulunmaması v.b. gibi hatalara yer verilmemesi

Arama motorları da aynı şekilde davranır, çünkü onları da tasarlayan biziz. Bu maddelerin bir web sitesine uyarlanmış halini sonraki başlıklarda inceleyebilirsiniz.

Arama motorları internetin en çok ziyaret edilen siteleridir ve diğer sitelere de en temiz ve en sadık ziyaretçileri gönderirler. Arama motorları arasında ise en ünlüsü ve en iyisi özellikle Türkçe içerik sunan siteler için Google'dır. Google en iyi dostunuz olmalıdır. Çünkü bir siteye en fazla ziyaretçiyi Google göndermektedir, ayrıca ücretsiz değişik hizmetler de sağlamaktadır.DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.