Web Siteniz Nasıl Banlanır! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Web Siteniz Nasıl Banlanır!

Tarih
7.11.2009
Bu haber 6172 kez okundu.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için eşsiz bir yöntemdir. Buna rağmen bazı kişiler dürüstçe olmayan bazı yöntemlere başvurarak üst sıralara çıkmayı amaçlarlar.

Bu tür yöntemleri bilmeden yapmak sitenizin banlanmasına yani arama motorlarının içeriğinden kaldırılmasına neden olur. Web sitenizin banlanmaması için şimdi size sunacağımız yöntemlerden mutlaka kaçınmalısınız.

Gizli Metin
Gizli metinler ziyaretçi tarafından görülmeyen veya dikkat edilmeyecek türde içeriklerdir. Ancak bu metinler arama motorunun robotları tarafından okunabilir. Kaliteli arama motoru robotları bu tür gizli metinleri direkt spam olarak algılar. Sitenizin arama motorlarında sağlıklı olarak yaşantısına devam etmesi için gizli metin kullanmayın.

Kayıt Yöntemleri
Burada kayıt yöntemleri derken hiç de legal olmayan otomatik kayıt yazılımlarından söz ediyoruz. Bu yazılımların size sunduğu tekniğin bir yararı olmayacağı gibi arama motorları tarafından spam gerekçesi ile banlanmanıza neden olabilirler. Bazı şirketlerin sitenizi arama motorlarına kayıt ediyoruz aldatmacasına kanmayın. Çünkü bu işlemi yazılım kullanarak yapmaktadırlar.

Uzun Giriş Sayfaları
Uzun giriş sayfaları genelde arama motorlarında özel bir kelime için daha iyi sonuç almak amacıyla yapılmaktadır. Diğer bir deyişle sayfa kişiler için değil arama motorları için yapılmıştır. Bu tür giriş sayfaları etik değildir, çünkü bunlar hizmet amaçlı değildir. Google’un bu tür giriş sayfaları kullanan siteleri banladığı bilinmektedir.

Bedava Bağlantılar
Sitelerin karşılıklı bağlantı eklemesine olanak sağlayan siteler son zamanlarda arttı. Bu tür sitelere genelde karşılıksız ve ücretsiz olarak bütün siteler bağlantı ekleyebilir. Bu yüzden bağlantı değişim sitelerinin hemen hepsi arama motorları tarafından dikkate alınmaz ve oluşturdukları referanslar indekslenmez. Bu nedenle sitenize bir yararı dokunmaz. Bu tür siteler ziyaretçilerinizin de ilgisini çekmez.

Peki Yükselmek ve İyi Yerlere Gelmek İçin Ne Yapmamız Gerekir?
Google ’da bir yere gelmenin en doğru yolu iyi bir içerik oluşturmaktır. Sürekli ziyaret ettiğiniz, araştırdığınız ve bulmak istediğiniz siteleri düşünün. Bu siteleri neden ziyaret ediyorsunuz? Tek bir nedeni var; içerik. Yapmanız gereken, sitenizi sürekli güncellemek ve her içeriğe bağlantınızı yerleştirmek olmalıdır. Bazı içerik yönetim sistemleri bu işlevi çok kolay ve hızlı yapabilmenize olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıntılı bilgiyi ilerleyen başlıklarda sunacağız.



DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.