Küçük İşletme için Akıllı Reklamcılık - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Küçük İşletme için Akıllı Reklamcılık

Tarih
21.10.2009
Bu haber 5033 kez okundu.

Sözgelimi, bir kafeniz veya güzellik merkeziniz var ya da yüzme havuzları inşa ediyorsunuz. Bu online bir iş olmasa da sunduğunuz hizmetleri ve ürünleri açıkladığınız bir web siteniz vardır. Sitenizin daha fazla görünmesini istiyorsunuz ve bir satış görevlisi size kendi portal sitesinde bir liste satın almanın yararlarından söz etti. İyi bir fikir gibi görünüyor ancak nereden bileceksiniz? İşte size, bilinçli bir karar vermenizde yardımcı olacak birkaç ipucu.

İşinize zaten yarayanları öğrenin.

Yapılacak ilk şey, henüz yapmadıysanız, Google Analytics'i sitenize yüklemektir. Google Analytics ücretsizdir ve size sitenizde nelerin çalışmakta olduğuyla ilgili önemli bilgiler verir; örneğin, hangi sitelerin sitenize ziyaretçi yönlendirdiği ve ziyaretçilerinizin hangi anahtar kelimeler için arama yaptıkları. Tam olarak kaç ziyaretçi aldığınızı ve o ziyaretçilerin sitenizde nelere baktığını bilmek, devam etmek için önemli bir başlangıç sağlar. Ve, bazı sevindirici sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Belki de, işletmenizle ilgili daha önce bilmediğiniz bir makale sitenize önemli oranda trafik yönlendiriyordur.
Google Analytics'i yüklemek kolaydır, ancak kendi sitenizi siz düzenlemiyorsanız, barındırma sağlayıcınızdan veya web sitesi tasarımcınızdan bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz. Birçok site için, yükleme 15 dakikadan kısa sürer.

Reklam veren sitenin ne kadar yukarıda sıralandığını öğrenin.
Çoğu potansiyel müşteri sitenizi, işletmenizin adını arayarak veya işinizi açıklayan anahtar kelimeler için arama yaparak bulur. Örneğin, "Yalova'daki kaplıcalar" veya "batı hollywood otomobil ayrıntıları" için arama yapabilirler. Bazı test aramaları yapın. Siteniz için görünürlük elde etmek amacıyla reklamcılık hizmeti satın almayı düşündüğünüz sitenin işinizle ilgili anahtar kelimeler için yukarılarda sıralanması gerekir. Düşündüğünüz portal birinci sayfada görünmüyorsa, onlarda reklam vermekten fazla yarar sağlayamayabilirsiniz.
Reklamınızın görüneceği sayfayı tam olarak öğrenmek önemlidir. Satış görevliniz size www.special_spas.com sitesinde reklam satışı yapmak isterse, http://www.special_spas.com/newyork/dayspas.html gibi listenizin görüneceği sayfayı tam olarak sorun. Sonra, istediğiniz anahtar kelime aramaları için gelen sayfanın bu olduğundan emin olun.

Yapabileceğiniz başka bir şey, sayfanın "Sayfa Sıralamasını" denetlemektir. Sayfa Sıralaması, Google'ın algoritmalarının bir sayfanın önemini 0 - 10 ölçeğinde nasıl değerlendirdiğiyle ilgili bir ölçümdür. Bu ölçekte, 10, sayfanın çok önemli olarak kabul edildiğini gösterir. Google araç çubuğunu indirip tarayıcınıza yüklerseniz, ziyaret ettiğiniz her sayfanın sayfa sıralamasını görebilirsiniz. Araç çubuğu ile ilgili bilgiler ve ücretsiz indirme dosyası http://toolbar.google.com adresinde bulunabilir.


DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.