Domain Status Açıklamaları - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Domain Status Açıklamaları

Tarih
1.6.2010
Bu haber 7776 kez okundu.

Status: Domainin o an ki durumunu belli etmek için kullanılır.

Status : Active
Domain kayıt kapıldıktan sonraki durumudur. Domainin aktif oldugunu gösterir.

Status : Registrar-Lock
Domainin Kilitli oldugunu gösterir. Bu sayede domain üzerinde hiç bir degişiklik yapılamaz. Transfer istekleri onaylanmaz.

Status : Registry-Lock
Kayıt eden firma tarafindan degisiklikler engellenmistir.

Status: Registrar-Hold
Domain son kullanma tarihi doldugunda ki durumudur.Çogu kez ödemesi yapilmamis olan domainlerin girdigi zaman aralıgıdır. 35-40 gün sürebilir. Domainin yenilenmesi gerekmektedir.

Status : Registry-Hold
Kayıt eden firma tarafindan duraklatilmistır.

Status: Redemptionperiod
Domaininiz kayıt ettiginiz firma tarafından kilitlenmiştir ve kullanılamaz durumdadır. Bu dönem zarfında domainizi transfer edemez veya benzer işlemleri yapamazsınız. Bu süre 30-31 gündür.

Status: PendingDelete
Domainin silinmesi için gereken son 5 günlük zaman aralıgıdır. 5 gün sonra domain silinecek ve yeniden kayıt edilebilir hale gelecektir. Elbetteki sizden önce başkası veya bir backorder firması tarafından alınmadıysa.

Backorder nedir?
Pending Delete aralıgı içindeki domainlerin önceden kayıt yaparak satın almak için kullanilan bir yöntemdir. Backorder firmaları 20 - 100 $ arasinda degisen fiyatlar ile backorder yapmaktadirlar. Tabi burda yapılan kayıt sonucu domaini alma garantiniz bulunmamaktadır. Sizden önce başka bir kişi başka bir firmaya başvurmuş ve domaini almış olabilir.

Silinebilecek DOMAINLER ile ilgili WHOIS STATUS Açıklamaları

PENDINGDELETE
Redemptionperiod sürecinden çıkmış ve 6 gün içerisinde kesin olarak silinecektir.
Pending delete açıklaması bulunan domainler Domain Whois de görünen Updated Date karşısında yazan tarihten 6 gün sonra silineceklerdir.

REDEMPTIONPERIOD
Pending Delete döneminden önceki dönemdir. 31 Gün sonra Pending Delete sürecine geçer. Bu dönemde alan adı ile ilgili hiç bir işlen yapılamaz.

REGISTRAR-HOLD
Ödemesi yapılmamış olan adlarının girdiği süreçtir. Bu dönemde alan adının ödemesi yapılarak yeniden aktif hala getirilebilir. Bu dönem 35 gün sürer, eğer yenileme yapılmaz ise REDEMPTIONPERIOD süreci başlar.

REGISTRAR-HOLD sürecindeki alan adları kesin olarak silinecek anlamına gelmez.

GENEL BİLGİ
 
Yukarıda belirtilen Domain Whois Status dışındaki diğer durumlar ise, REGISTRY-HOLD:Register firması tarafından duraklatılmış, REGISTRY-LOCK: Register firması tarafından değişiklikler engellenmiş, REGISTRAR-HOLD: Kayıt eden tarafından dondurulmuş, REGISTRAR-LOCK: Kayıt eden tarafından değişiklik yapılaması engellenmiş, ACTIVE: Kullanımda ve Standart status anlamına gelir.

BACKORDER NEDİR ve NASIL YAPILIR?
BACKORDER, Pending Delete süresi başlamış domainleri, ön kayıt ile satın almak için kullanılan bir yöntemdir. Backorder firmalarına 18 ila 100 $ arasında değişen fiyatlar ile backorder yapmaktadırlar. Hiç bir backorder firması önkayıt yaptığınız domainin alınacağını garanti etmez. Çünkü başka bir kişi aynı domain için başka bir firmadan backorder yapmış ve domaini almış olabilir.

 DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.