Dizin Nedir? Dmoz Neden Önemlidir? - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Dizin Nedir? Dmoz Neden Önemlidir?

Tarih
6.10.2009
Bu haber 5441 kez okundu.

Dizin Nedir: İçeriğe göre sitelerin belli sayfalarda dizildiği sitelerdir.

Dizin Kalitesi: İçeriğini araştırdığımızdan doğru içerikten, kaliteli siteler ve açıklamalardan, iyi yerleşimden dizinin kalitesini anlayabilirsiniz.

Dizin Neden Önemlidir: Dizinler birnevi yol gösterici olabilirler. Dizinlere eklenen linkler sonuçta hem içerikdaş sayfadan alınmış linklerdir hem de yol göstericilerin o kategoride o siteyi örnek göstermesi demektir. Her dizinin yararı olmaz tabiki fakat kaliteli dizinlerin yararları çoktur.

Dmoz Neden Önemlidir: Dmoz, internet dünyasının en saygın ve popüler dizinidir. Google Directory ile anlaşmalıdır. Dmoz’a eklenen bir sitenin google ve başka arama motoru botları (crawler) tarafından görülme hızı artmaktadır. Bunu çoğu kişi görmüş ve tecrübe edinmiştir. Dmoz‘da listelenen sitenin o kategoriye ait düzgün bir site olduğu görülmektedir. Örneğin hayvanlar kategorisinde bulunan bir hayvan sitesinin o kategoriyi hakkettiğine dair bir önyargı oluşmaktadır. Backlink ve indexlenme hızı açısından da yararı çoktur.

Önemli Dizinler:

  • Dmoz
  • Yahoo Directory
  • Google Dizin (dirhp)
  • Dizin.com
  • Dmegs
  • Lii.org
  • Scrubtheweb

 DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.