İnternette tk alan adı için açık arttırma - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

İnternette tk alan adı için açık arttırma

Tarih
4.9.2009
Bu haber 5428 kez okundu.

TK uzantılı alan isimleri satışının tek yetkili ismi Dot tk, TK uzantılı Türkçe jenerik isimlerden oluşan alan adlarını, 9 Eylül’de Swissotel’de düzenleyeceği Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırmasıyla satışa çıkarıyor.

Açık arttırmada, ‘www.telefon.tk’, ‘www.poker.tk’ gibi satışa çıkacak jenerik alan adları kolay alınabildikleri ve Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarında arandıklarında ilk sıralarda çıktıklarından dolayı girişimciler ve yatırımcılara kaçırılmaması gereken iş fırsatları da sunuyor. 4 farklı fiyattan 400 alan adının satışa çıkacağı 9 Eylül’de fiyatlar iki yıllık kayıt karşılığı 150 liradan başlayacak. Dot TK CEO’su Joost Zuurbier “Türkiye’de, kişisel ya da iş planı çerçevesinde tasarlanan web sitesi için jenerik alan adları bulmak ve almak neredeyse mümkün değil. Sadece tescillenmiş markaların alabildiği ve bürokrasi gerektiren alan adlarının aksine,’.TK’ uzantılı jenerik alan adları, Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırması ile kolayca alınabilecek” dedi.

BAZILARI 5 BİN LİRADAN BAŞLAYACAK
Nadir olarak yapılan canlı alan adı açık artırmalarda genellikle .com alan adlarının satışa çıkarıldığını belirten Zuurbier şunları söyledi: “Bazı alan adları milyonlarca dolar karşılığında satılır. Tabii biz 9 Eylül’de 7 haneli bir rakam beklemiyoruz ama Türk alıcıların jenerik alan adlarının önemini anlayacağını ve böylece fiyatları arttıracaklarını umuyoruz. 9 Eylül’de futbol.tk ve poker.tk’nin çok popüler olacağını düşünüyorum. Bu alan adlarının fiyatları 5 bin liradan başlayacak.”
Tokelau’nun kullanmadığı .tk Türkiye’nin oldu

.TK uzantısı Güney Pasifik’te yer alan Tokelau ülkesinin ülke kodu. Dot tk’nın Tokelau devleti ile kalıcı anlaşması var. Bu anlaşma ile Dot tk. .TK alan adı yönetimi olarak hizmet veriyor. Tokelau’da bin 268 kişi yaşadığı için alan adlarını kullanmaya pek ihtiyaçları yok. Türkiye’de ise çok büyük bir ihtiyaç var ve .TK alan adı Türk internet adresi olarak kabul gördü. Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 100 bin Dot tk alan adı kayıt edildiDİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.