Firefox da http://'yi Bırakıyor - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Firefox da http://'yi Bırakıyor

Tarih
29.6.2011
Bu haber 3342 kez okundu.

Adres çubuğundaki bu değişiklik, şu an gecelik sürümlerde gerçekleşti ve Mozilla Firefox 7 ile tüm kullanıcılara ulaşacak. Bu değişikliğin daha estetik bir görüntü elde etmenin dışındaki amaç daha okunabilir internet adresleri sunabilmek. Çoğunluğun katılacağı üzere, kimse gerçek hayatta internet adreslerini paylaşırken, söylerken http://www.marjin.net demiyor.Değişikliğin ikinci kısmıysa adreslerde bulunan bazı öğelerin daha açık yazı tipi rengiyle gösterilmesi. Örneğin "www.", "svn." gibi adreslerin başındaki kısımlar açık olarak görünecek Mozilla Firefox 7'de. Buradaki amaç ise alan adının görünürlüğünü güçlendirerek kullanıcının bulunduğu yer hakkında daha kolay ve hızlı bir şekilde bilgi sahibi olmasını sağlamak. 
Tüm bu bahsedilen değişiklikler http://'ler için geçerli. Chrome ve Chromium da olduğu gibi Mozilla Firefox'da da https://'ler tam biçimde görüntülenmeye devam edecek. Kullanıcıların bulundukları alanın güvenirliği hakkında anında bilgi sahibi olması için düşünülmüş bir ayrıntı. Yine de bazı tarayıcılar https://'leri de kaldırarak sadece bir güvenli simgesi göstermeyi tercih edebiliyor. Mozilla Firefox 7'de bunların dışında adreslerin sonundaki taksim de atılacak. Fakat ilgili SVN girdisinden anlaşıldığı üzere bu sadece bir sitenin kök bölümünde gerçekleşecek. 
Kaynak:Gelecekonline

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.