Bing’den “çok güvenli” arama! - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Bing’den “çok güvenli” arama!

Tarih
18.8.2010
Bu haber 7913 kez okundu.

Microsoft, büyük kısmı şeriatla yönetilen veya katı geleneklere sahip olan Arap ülkelerindeki Bing kullanıcılarına özel bir uygulama başlattı. Bu özel uygulama sonucunda, Bing‘e Orta Doğu’dan erişen kullanıcılar artık her istedikleri kelimeyi arayamıyorlar.

Bing tarafından sakıncalı kabul edilen kelimeler Arap ülkelerinden kullanıcılar tarafından arandığı taktirde, sonuçlar yerine şu uyarı mesajı görüntüleniyor: “Ülkeniz veya bölgeniz kesin bir şekilde, yetişkinlere yönelik sonuçları filtrelemeyi sağlayan Bing Güvenli Arama ayarları kullanılmasını gerektiriyor”. Bing‘in yasaklı arama kelime listesi oldukça geniş ama burada sayabileceğimiz bir kaçı şöyle; seks, porno, cinsel ilişki, göğüs, çıplak, sadizm, homoseksüel, eşcinsel ve lezbiyen.

Ayarlardan kapatmak da mümkün değil…

Bing‘in Güvenli Arama özelliğinin varsayılan ayarı açık konumda olan bazı ülkelerde bu ayar kapatılabilirken Arap ülkelerinden gelenlere bu ayarı kapatma seçeneği de sunulmuyor. Fakat Bing’in ülke ve bölge seçimi IP adresi üzerinden yapılmadığı için, bulunduğu bölgeyi Avrupa’da bulunan bir ülke veya ABD ile değiştiren Arap ülkelerin vatandaşları istedikleri aramayı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Bu “yarı kapalı” arama ve kolaylıkla geçilebilen uygulamasının Arap ülkelerinin yöneticilerini ne oranda tatmin edeceği ise merak konusu…


DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.