Google haritalar ve Google Map'e yer ekleme - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Google haritalar ve Google Map'e yer ekleme

Tarih
24.7.2010
Bu haber 45423 kez okundu.

Google Haritalar, güçlü, kullanıcı dostu harita oluşturma teknolojisinin ve yere işletmelerle ilgili işletme konumları, iletişim bilgileri, arabayla yol tarifleri gibi bilgilerin sunulduğu bir Google hizmetidir.

Google Harita Oluşturucusu'na Erişme

Google Harita Oluşturucusu'na erişmek için http://mapmaker.google.com adresini ziyaret edin. Oturum açmak için Google kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanın. Google hesabınız yoksa, bugün kaydolun.

Google Map e yer kaydetme

1. maps.google.com adresine girin.
2. gmail hesabınız ile oturum açın.
3. Oturum açtıktan sonra sayfanın sol kısmındaki haritalarım ı tıklayın.
4. Yeni harita ekle yi tıklayın.
5. Açılan formda gerekli alanları doldurun.
6. Haritada istediğiniz yere şirketinizi/sitenizi/firmanızı konumlandırın kaydedin ve görüntüleyin.

Araçları Kullanma

Oturum açtıktan sonra Google Harita Oluşturucu web tarayıcınızda görüntülenir. Hizmet, Google Haritalar'a benzerdir, ancak konumları işaretlemenize ve bilgi eklemenize olanak sağlayan araçları görüntüler. Bu araçlar şunlardır:

Bul aracı Diğer kullanıcıların haritaya ekledikleri mevcut özelliklerin yerini bulmak için Bul aracını kullanın. Özellik eklemeden önce bu aracı kullanın.
Segment seçme aracı Birden çok yol segmenti seçmek ve belirli bir rota ayrıntısını veya rota ilişkisini (yol adı) uygulamak için Segment seçme aracını kullanın.
Göz at aracı Diğer kullanıcıların haritaya ekledikleri belirli türdeki tüm özellikleri görüntülemek için Göz at aracını kullanın. Özellik eklemeden önce bu aracı kullanın.
Yer İşareti aracı İşletme veya okul gibi bir konumu işaretlemek için Yer İşareti aracını kullanın.
Çizgi aracı Yolları, nehirleri vs. işaretlemek için Çizgi aracını kullanın.
Poligon aracı Park veya mahalle gibi bölgeleri işaretlemek için Poligon aracını kullanın. Benzer bilgileri Yer İşareti aracıyla da girebilirsiniz, ancak Poligon aracı tüm bölgeyi işaretlemenizi sağlar.

Görünümleri Kullanma

Google Harita Oluşturucusu'nda üç farklı görünüm bulunur. Haritanın sağ üst köşesindeki uygun görünümü tıklayın:
  • Harita: Bu görünüm, yolların, parkların, sınırların, su kaplı alanların geleneksel şekilde resmedildiği bir harita gösterir.
  • Uydu: Bu, hava görüntüleri olarak da bilinen havadan çekilen fotoğrafları gösterir.
  • Karma: Bu, hava görüntüleri ile önemli özellikleri (yollar, şehir adları) belirten haritanın karışımını gösterir.

Haritaya Bağlantı Oluşturma

Haritayı paylaşmak için Bu sayfaya bağlantı oluştur'u tıklayın. Bu, sayfanızın bağlantısını tarayıcınızın adres çubuğuna yerleştirir. Şimdi bunu kopyalayabilir ve e-posta, sohbet veya Dünyanızın Haritasını Oluşturun Tartışma Grubu üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Birisinin yaptığı değişiklikleri yönetirken veya düzenlemeleriniz üzerinde yaptığı yönetime yanıt verirken haritaya bağlantı oluşturma özellikle faydalıdır.

Haritada Arama Yapma

Arama kutusu veya Arama aracını (yukarıya bakın) kullanarak her şeyi arayabilirsiniz. Aradığınız bir özellik görünmüyorsa:
  • Google Harita Oluşturucusu'na eklenmemiş olabilir. Lütfen ekleyin!
  • Özelliklerin birden fazla adı veya adların birden fazla yazılış şekli olabilir.
  • Arama işlevi göz attığınız özelliklere en yakın özellikleri arar. Özelliğinizin bulunduğu bölgeyi uzaklaştırmanız veya bölgede gezinmeniz gerekebilir.

Diğer Haritalardan Alınan Veriler Hakkında

Kullanıcılarımızın diğer harita yayıncıları ve veri sağlayıcılarının fikri mülkiyet haklarına saygı göstermesini bekliyoruz. Lütfen bölgeniz hakkındaki bilgilerinizi kullanın ve diğer haritalarda bulunan bilgileri kopyalamayın. Google Harita Oluşturucusu Hizmet Şartları bu hizmetle yapabilecekleriniz hakkında daha fazla bilgi sağlar.

DİĞER HABERLER

Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.