Marka Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir - Web Tasarım | Web Tasarımı | Kocaeli Web Tasarım
Türkiye'nin en yaratıcı fikirleri burada..

Çağımızın zorlu , rekabetçi ortamında firmanızın ürünlerinizin Türkiye veya dünya'da tanınıp bilinmesini istiyorsanız sizinde bir web siteye ihtiyacınız var demekdir.

Sizlere daha keyifli web siteleri yaşatmak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz.

marjin.net
E-Posta
Şifre

Marka Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tarih
29.1.2010
Bu haber 10897 kez okundu.

 • Kolay okunabilmeli,
 • Ayırt edici özelliği bulunmalı,
 • Kolayca taklit edilememeli,
 • Okunuşu kulağa hoş gelmeli
 • Tüketicinin zihnine işlemeye ve bilinç altına tesir etmeye elverişli olmalı,
 • İhracat yapılacaksa ihracat yapılacak ülkenin dilinde kötü bir anlamı bulunmamalı, TECİLDEN ÖNCE MUTLAKA ÖN ARAŞTIRMA YAPILMALIDIR ! Marka seçimi yapıldıktan sonra yapılacak ilk iş markanın tescilli olup olmadığının araştırılmasıdır.Markanın başkası adına tescilli olmadığı öğrenildikten sonra tescil için müracaat edilmelidir.Markanın başkası adına tescilli olup olmadığı hakkında araştırma yapılmadan başvuru yapılması halinde,marka başkası adına tescilli olması durumunda markaya yapılan yatırım boşa gidebilir.Ve zaten uzun süren tescil prosedürü için tekrar başvuru yapmak ve masraf yapmak zorunda kalınabilir. Markayı kullanmaya başlamadan önce başkası adına tescilli olup olmadığı konusunda araştırma yapılmalı. Bir markada aranacak en önemli özellik,bir işletmenin mal veya hizmetlerini diğer işletmelerin mal veya hizmetlerinden AYIRT ETME GÜCÜNÜN bulunmasıdır. Markanın mutlaka bir anlamı olması ya da anlaşılır olması gerekmez. Dünyada veya Türkiye’de büyük firmaların isim veya markalarını incelediğimizde bu markaların firma kurucularının isimlerinden,isimlerinin baş harflerinden oluştuğu veya sözcüklerden seçilmiş kelimeler olduğu görülmektedir.

   

 • DİĞER HABERLER

  Marjin.net sunucuları artık PHP 7 destekliyor. PHP 7 ile yazılmış sitelerinizi Marjin.net'te kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

  Mobil uyumlu websitenizi gören müşteriniz veya potansiyel müşteriniz websitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek, sizinle iş yapacak ve sizi tavsiye edecektir. Onlara aradıklarını sunun, kolayca ulaşmalarına olanak sağlayın.

  Firmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız, web sitenizi Marjin.net ile tanıştırın..

  Rakiplerinize fark yaratmak istiyorsanız, artık internette ben de varım demek istiyorsanız Marjin.net doğru adresiniz..

  Artık bir web sitesine sahip olmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız; Kocaeli Web Tasarım çözümlerinizde faaliyet gösteren firmamız her zaman yanınızda.

  Web siteniz için deneyimlerine güvenebileceğiniz bir ortak seçin!

  Kurumsal kimlik; bir işletmenin veya kuruluşun görünen yüzüne verilen isimdir.

  Peki bir web sitesi nasıl özgün olur? Binlerce web sitesinin olduğu internet ortamında sizin farkınız ne olacak?

  Web sitenizin pazarlama canavarı olmasını istiyorsanız bir çok kriteri gözden geçirmelisiniz.

  Yetenekli ekibimiz, Kocaeli'de web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacak profesyonel ve özel web sayfaları oluşturmak için sizleri bekliyor.. Marjin.NET Kocaeli'de web tasarım konusunda iddaalı.